Зеленський провів розмову з прем’єром Японії: обговорили розвиток двосторонньої співпраці

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою.

Сторони домовилися про розвиток співпраці в колективних і двосторонніх форматах. Зокрема, йшлося про продовження активної роботи над укладенням двосторонніх безпекових гарантій у межах Спільної декларації G7 про підтримку України та підготовку до Конференції з відновлення України, яка відбудеться в лютому 2024 року в Японії.

Президент України подякував прем’єр-міністру Фуміо Кішіді за цьогорічний вагомий внесок Японії в енергетичну безпеку нашої країни й надання необхідного обладнання, зокрема потужних трансформаторів і турбін.

Президент України також високо оцінив відновлення роботи офісу Японської агенції з міжнародного співробітництва “Джайка” в Києві.

Співрозмовники обговорили подальшу макрофінансову підтримку України.

Глава держави відзначив активну роль Японії в імплементації української “формули миру” й подякував за участь японського представника в третій зустрічі радників із питань національної безпеки та радників із зовнішньої політики щодо імплементації пунктів Формули та принципів відновлення миру в нашій країні.

Крім того, Зеленський відзначив лідерську роль Японії в підтримці нашої країни під час головування у “Групі семи”. Президент високо оцінив заяву міністрів закордонних справ країн G7 за підсумками зустрічі в Токіо, у якій ідеться про непорушність підтримки України попри інші глобальні виклики.

Зокрема, Володимир Зеленський запросив Японію долучитися до другого міжнародного саміту програми “Зерно з України”.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.

У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.

У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.

З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.