Зеленський провів розмову з прем’єром Японії: обговорили розвиток двосторонньої співпраці
Джерело: Володимир Зеленський у Telegram
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою.
Сторони домовилися про розвиток співпраці в колективних і двосторонніх форматах. Зокрема, йшлося про продовження активної роботи над укладенням двосторонніх безпекових гарантій у межах Спільної декларації G7 про підтримку України та підготовку до Конференції з відновлення України, яка відбудеться в лютому 2024 року в Японії.
Президент України подякував прем’єр-міністру Фуміо Кішіді за цьогорічний вагомий внесок Японії в енергетичну безпеку нашої країни й надання необхідного обладнання, зокрема потужних трансформаторів і турбін.
Президент України також високо оцінив відновлення роботи офісу Японської агенції з міжнародного співробітництва “Джайка” в Києві.
Співрозмовники обговорили подальшу макрофінансову підтримку України.
Глава держави відзначив активну роль Японії в імплементації української “формули миру” й подякував за участь японського представника в третій зустрічі радників із питань національної безпеки та радників із зовнішньої політики щодо імплементації пунктів Формули та принципів відновлення миру в нашій країні.
Крім того, Зеленський відзначив лідерську роль Японії в підтримці нашої країни під час головування у “Групі семи”. Президент високо оцінив заяву міністрів закордонних справ країн G7 за підсумками зустрічі в Токіо, у якій ідеться про непорушність підтримки України попри інші глобальні виклики.
Зокрема, Володимир Зеленський запросив Японію долучитися до другого міжнародного саміту програми “Зерно з України”.
- У найближчі місяці японські партнери передадуть Україні трансформатори та сонячні панелі у межах програми підтримки українського енергосектору.
- 9 вересня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що японський уряд передав підрозділам ДСНС України 24 вантажні автомобілі з маніпуляторами ISUZU для гуманітарного розмінування.
- Японський уряд розглядає можливості та ініціативи щодо надання допомоги в розбудові телемедицини в Україні.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.
Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.
Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.