Зеленський зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
Президент України Володимир Зеленський в п’ятницю, 9 лютого, зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США.
Нагадаємо, що делегація, на чолі з головою комітету з розвідки Майком Тернером, а також конгресменами Джейсоном Кроу, Френчем Гіллом, Заком Нанном та Ебігейл Спенбергер, прибула до Києва.
“Цей візит свідчить про потужну двопалатну та двопартійну підтримку України, підтверджує, що Сполучені Штати є стратегічним партнером, який допомагає нам ефективно протистояти агресору. Ваш приїзд важливий для підняття бойового духу нашого народу, особливо для тих героїв, які сьогодні б’ються на передовій”, – зазначив Зеленський.
Президент обговорив з делегацією конгресменів США ситуацію на фронті та необхідність продовження військової допомоги Україні.
“Обговорили передусім три питання: необхідність підтримки цього року і нового американського пакета, який зараз усе ще на обговоренні. Критичне питання… Також ППО – конкретно “петріотів”. І третє ключове питання – підкреслив важливість далекобійності нашої зброї, зокрема “атакамсів” на 300 кілометрів, щодо яких поки немає, на жаль, рішення”.
Президент подякував американським партнерам за допомогу та підтримку України.
“Америка допомогла Україні вистояти у вирішальний момент. І зараз, у цьому році, час війни не став простішим. Продовження американської підтримки потрібне. І я дякую всім нашим американським партнерам, які це усвідомлюють”, – зазначив Зеленський.
Нагадаємо, що 8 лютого у Сенаті США вдалося набрати необхідних 60 голосів за погодження виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
- Вранці 6 лютого до України з візитом прибув Високий представник ЄС з закордонних справ Жозеп Боррель.
- За даними ЗМІ, експрезидент США Дональд Трамп та його соратники стали на заваді Сенату щодо ухвалення фінансування, яке, зокрема, передбачає надання Україні понад 61 млрд доларів.
- Голова Європейської ради Шарль Мішель у четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.