Железняк закликав Раду протягом трьох днів прийняти закон про БЕБ

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

Народний депутат Ярослав Железняк попередив, що парламент має лише три дні, аби встигнути прийняти закон про БЕБ.

Железняк нагадав, що залишається три дні дня того, щоб встигнути прийняти закон про БЕБ, позаяк дедлайн по МВФ та ЄС чіткий: 1 липня 2024 року.

І тут одразу три меседжа: для всіх фанатів (якщо такі ще залишились) “Великого н***я” під виглядом рішення РНБО про захист бізнесу – я ж говорив, що будуть затягувати до останнього; текст має бути у відповідності до обіцянок G7 та МВФ. Тому різні креативні варіанти типу правок Павлюка можете одразу забувати, — зазначив депутат.

Він додав, що враховуючи, що БЕБ ще в вимогах США, ціна питання становить близько 3 млрд доларів.

11 квітня Верховна Рада у першому читанні проголосувала законопроєкт №10439 про перезавантаження Бюро економічної безпеки. Урядовий законопроєкт підтримали 264 парламентарі.

Законопроєкт передбачає обовʼязкову переатестацію співробітників БЕБ, а також зміну порядку призначення та звільнення директора Бюро. За чинною редакцією закону конкурсну комісію з його обрання формують РНБО і Верховна Рада, а тепер це право пропонують передати Кабміну. Тоді як половину складу комісії призначатимуть на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які надають Україні технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції. Члени комісії матимуть переважне право голосу під час ухвалення рішень.

Низка бізнес-асоціацій України напередодні опублікували звернення, акцентувавши, що парламент під час підготовки законопроєкту не до кінця врахував їхні побажання. Голова партії “Слуга народу” Давид Арахамія запевнив, що під час підготовки до другого читання у проєкті закону врахують зауваження МВФ, G7 та бізнесу.

Перезавантаження Бюро економічної безпеки стало однією з умов для України в програмі розширеного фінансування МВФ.

Зауважимо, у лютому депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна розкритикувала розгляд та погодження комітетами Верховної Ради урядового законопроєкту № 10439 про реформу БЕБ. Раніше вона наголошувала, що БЕБ має бути органом, який аналізує економічні ризики, збирає інформацію, і тільки на основі такого аналізу ініціює ті чи інші дії щодо підприємців. Також застерегла, що “маски-шоу” повертають Україну у часи Януковича.

Своєю чергою, посли держав G7 у листі до керівництва українських органів влади застерегли від ухвалення реформи Бюро економічної безпеки, яка не відповідає вимогам європейської інтеграції та програми Міжнародного валютного фонду, повідомляє ЄП, посилаючись на текст лист, який є у розпорядженні видання.

Зазначається, що лист написали на ім’я голови парламенту Руслана Стефанчука, також він адресований прем’єру Денису Шмигалю, голові Офісу президента Андрію Єрмаку та ще кільком урядовцям і парламентарям із правоохоронного та фінансового комітетів.

Посли G7 наголосили, що реформа БЕБ повинна містити чотири ключові положення:

  1. Відкритий і прозорий конкурс на посаду нового директора БЕБ.
  2. Незалежний аудит діяльності БЕБ через один і три роки після призначення нового директора.
  3. Можливість звільнення директора БЕБ на підставі висновків аудиту й неможливість звільнення рішенням уряду на підставі “незадовільних результатів” роботи.
  4. Переатестація всіх працівників БЕБ і призначення нових протягом року після призначення нового директора за прозорою та врегульованою законом процедурою.

Посли G7 акцентували, що ухвалення будь-якого документа без вказаних складових негативно вплине на фіскальну стабільність країни та виконання умов програми МВФ і європейської інтеграції.

Щобільше, у листі наполегливо рекомендували не включати в закон про БЕБ будь-які положення, які “підривають незалежність інших інституцій”.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.