Зростають шанси щодо використання заморожених активів РФ на користь України – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.
США наполягають на тому, щоб провідні країни з розвиненою економікою використовували майбутні доходи від заморожених активів центробанку РФ на суму близько 280 мільярдів доларів, більша частина з яких знаходиться на рахунках в Європі.
Зауважується, що план може розблокувати пакет допомоги Україні у 50 мільярдів доларів.
Ми відкриті до ідеї мобілізації доходу від цих активів якомога найкраще і якомога раніше в межах міжнародного права, — підтвердив міністр фінансів Бруно Ле Мер.
Європейські уряди раніше обережно ставилися до того, як використовувати російські активи, посилаючись на занепокоєння юридичними ризиками та фінансовою стабільністю. Ле Мер додав, що раніше попереджав владу США, що прямий арешт активів суперечить міжнародному праву та правилам глобальної фінансової системи.
Однак, додав, що США внесли пропозиції, які відповідають міжнародному праву.
Тож ми працюватимемо над ними у конструктивний і відкритий спосіб з метою досягнення згоди щодо цього фундаментального питання фінансової підтримки України.
У Bloomberg зауважили, оскільки Німеччина також налаштована на підтримку плану США, наразі зростають шанси, що пропозицію можуть повністю схвалити на зустрічі лідерів G7 вже 13-15 червня.
22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.
Раніше стало відомо, що міністерка фінансів США Джанет Єллен підштовхне міністрів фінансів країн G7, котрі зустрінуться в Італії наступного тижня, погодити план використання заморожених російських активів для озброєння України.
Зауважимо, 8 травня посли Євросоюзу погодили передачу Україні надприбутків від заморожених активів РФ. Мовиться про суму у близько 300 млрд доларів. Основну частину суми — близько $200 млрд — заблоковано в Європі. Нині влада ЄС запускає механізм із вилучення прибутків від резервів, що потрапили під санкції. У межах американського закону Білий дім зможе конфіскувати заморожені кошти ЦБ РФ в американських банках та перевести до спецфонду для України, поінформували у CNBC.
21 березня лідери Євросоюзу попередньо погодили пропозицію стосовно використання доходів із заморожених російських активів для допомоги Україні.
Раніше глава Єврокомісії раніше заявила, що не може бути сильнішого символу та більшої користі для цих грошей, ніж зробити Україну та всю Європу безпечнішим місцем для життя. Фон дер Ляєн зазначила, що загроза війни для ЄС “може бути неминучою, але це не неможливо”.
Читайте також: Юристи запевнили, що конфіскація заморожених активів РФ не суперечить міжнародному праву
Принципове рішення про передачу Україні доходів від заморожених російських активів Рада ЄС ухвалила ще у січні, після тривалих обговорень. До цього заморожені в Європі російські активи планувалося витрачати на відновлення України.
27 лютого міністерка фінансів США Джанет Єллен висловила публічну підтримку ідеї термінової конфіскації заморожених російських активів для відновлення України. Єллен, виступаючи на пресконференції напередодні зустрічей зі своїми колегами з G7 і G20, заявила, що США та їхні союзники оцінюють різні варіанти щодо російських активів на суму близько 285 мільярдів доларів, заморожених у 2022 році, і пов’язані з цим ризики.
14 травня Держсекретар США Ентоні Блінкен, перебуваючи з візитом у столиці України, заявив, що Росія має заплатити за те, що вона зруйнувала, і США мають намір використати для цього заморожені російські активи.
Лідери G7 попросили представити рішення в червні.
Читайте також: Російський уряд вже «попрощався» зі своїми замороженими активами – Reuters
Зауважимо, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що західним країнам слід сміливіше конфіскувати російські активи, які вони заморозили після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році.
Згодом міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер виступив за використання відсотків, отриманих від заморожених російських активів, для підтримки України у її війні проти Москви,
Після того, як у 2022 році президент Володимир Путін ввів війська в Україну, Сполучені Штати та їхні союзники заборонили операції з центральним банком і міністерством фінансів Росії, заблокувавши близько 300 мільярдів доларів суверенних російських активів на Заході.
22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції у межах засідання Ради ЄС у Брюсселі, повідомив, що країни Євросоюзу досягли політичної згоди щодо процедури використання доходів, отриманих від заморожених російських активів.
Читайте також: У ПАРЄ закликали передати заморожені активи РФ Україні: положення резолюції
Вже 30 січня у проєкті резолюції Комітету ПАРЄ з політичних питань наголосили, що Рада Європи має очолити процес “арешту російських державних активів та їх використання для підтримки відновлення України”. 22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції у межах засідання Ради ЄС у Брюсселі повідомив, що країни Євросоюзу досягли політичної згоди щодо процедури використання доходів, отриманих від заморожених російських активів.
12 лютого Рада ЄС прийняла постанову про використання надприбутків, отриманих від заморожених активів російського центрального банку, і це стало першим конкретним кроком до мети блоку спрямувати гроші для фінансування відновлення України.
16 травня стало відомо, що міністри фінансів країн “Великої семи”, котрі зустрінуться наступного тижня в Італії, підтримають план Європейського Союзу щодо використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.
Тоді як 21 травня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив, що держави-члени Європейського Союзу схвалили план використання прибутків від заморожених активів РФ. 90 % цих коштів виділять для ЗСУ, а решту – для відновлення України.
- Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель запропонував ЄС використовувати 90% доходів від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України через Європейський фонд миру.
- 6 травня канцлер ФРН Олаф Шольц погодився, що доходи від заморожених російських коштів в Європейському Союзі можна у майбутньому використати для закупівлі озброєння в усьому світі на користь України.
- Західним країнам слід сміливіше конфіскувати російські активи, які вони заморозили після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році, заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
- За інформацією ЗМІ, країни-члени G7 наблизились до рішення щодо конфіскації заморожених російських активів на користь України.
- 12 грудня Європейська комісія затвердила пропозицію стосовно законодавчого акта щодо використання доходів заморожених російських активів для відновлення України.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
Унаслідок російських контратак, Україна втратила більш як 40% територій в Курській області Росії, захоплених під час операції у серпні.
Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику…
Згідно з даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці штатів, їхніх союзників, партнерів.
Київський зоопарк поповнився новим мешканцем — риссю Степаном, якого передали волонтери. Тварина зараз проходить адаптацію в умовах, максимально наближених до природних.
Джерело: Huffington Post Greece, Thriassio, Embassy of Ukraine to the Hellenic Republic У місті Мандра,…