10 січня відбудеться засідання Радбезу ООН щодо отримання Росією балістичних ракет від КНДР
Джерело: постійний представник України при ООН Сергій Кислиця
10 січня Рада безпеки ООН збереться на засідання, скликане партнерами у координації з Україною, щодо постачання Північною Кореєю балістичних ракет до Росії.
Напередодні Сполучені Штати повідомили, що Росія отримує зброю від третіх країн для продовження повномасштабної війни в Україні.
Зокрема Північна Корея передала пускові установки та балістичні ракети, які РФ вже застосувала для ударів по Україні.
“30 грудня 2023 року російські війська запустили щонайменше одну з цих балістичних ракет КНДР по Україні. 2 січня російські війська запустили кілька балістичних ракет КНДР по Україні, в тому числі в рамках нічної атаки. США вважають, що Росія використає додаткові ракети з КНДР, щоб знищити більше цивільної інфраструктури України та вбити українських мирних жителів”, – повідомив Кислиця.
- З 29 грудня 2023 року російські війська збільшили інтенсивність ракетних атак по Україні. За час масованих обстрілів РФ використала значну частину запасів крилатих та балістичних ракет повітряного базування, що накопичували протягом минулих місяців.
- За даними Центру національного спротиву, у РФ планують оснащувати крилаті ракети Х-32 касетними боєприпасами.
- Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.
Результати нового дослідження засвідчили, що травматичні падіння на 21% збільшують ризик подальшого діагностування хвороби Альцгеймера або інших форм деменції в літніх людей.
Судді апеляційної палати ВАКС частково задовольнили апеляційні скарги адвокатів глави Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, зменшивши розмір застави з 500 до 300 млн грн, однак залишили її під вартою.
Найвища жінка світу Румейса Геглі з Туреччини та найнижча жінка світу Йоті Амге з Індії зустрілися вперше у Лондоні на святкуванні Дня Книги рекордів Гіннеса.
У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів. Повідомляється, що ці аудіогіди є унікальними. Загалом записано 19 годин тексту, який озвучили відомі українці. Серед них – артисти, телеведучі, спортсмени та посол України у Ватикані Андрій Юраш.
Республіканець Метт Ґейтц оголосив про своє рішення зняти кандидатуру на посаду Генерального прокурора США, аби уникнути відволікання від ключових завдань перехідного періоду адміністрації Дональда Трампа. Нещодавно його звинуватили в інтимних стосунках з неповнолітньою.