Програміст Джейсон Рорер створив чат-бот на основі ШІ, здатен «відтворювати загиблих»

Джерело: FT

Програміст Джейсон Рорер на основі ШІ-моделі GPT-2 від американського стартапу OpenAI, створив власний сайт під назвою “Project December”, здатен імітувати спілкування із загиблими людьми.

Примітно, що GPT-2, на основі якого створений Project December, вміє маніпулювати людською мовою, генеруючи англійський текст у відповідь на підказки. Віртуальні помічники, такі як Siri від Apple і Alexa від Amazon теж можуть розуміти і відтворювати англійську мову, але GPT-2 здатний імітувати практично будь-який стиль написання.

Як пояснили у виданні, на цій платформі будь-який користувач може створювати власні чат-боти, заплативши 10 доларів США.

Так, канадець Джошуа Барбо, придбавши підписку на сайт, відтворив образ загиблої коханої Джессіки Ферейри ,яка померла в 2012 році від рідкісного захворювання печінки.

Зокрема для створення бота потрібні два основних компоненти: приклад висловлювань та короткий опис ролей, які виконують користувач і машинний алгоритм. Джошуа вибрав кілька специфічних повідомлень Джесіки з Facebook і завантажив їх в Project December разом з біографічною довідкою та коротким описом Джесіки, її характеру, захоплень.

За словами Джошуа, в деяких моментах ШІ помилявся, проте здебільшого дуже нагадував своєю поведінкою Джесіку.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.