ЄС продовжив санкції проти Росії

Джерело: пресслужба ЄС

20 лютого Рада ЄС продовжила введені через повномасштабну війну проти України санкції щодо Росії. Обмежувальні заходи продовжено до 24 лютого 2025 року.

У документі мовиться, що, поки Росія продовжує застосовувати військову силу, тим самим серйозно порушуючи міжнародне право, доцільно зберегти в силі усі раніше прийняті заходи, а також вжити додаткових обмежень ЄС, у разі необхідності.

Зауважимо, пакет санкцій Євросоюзу проти РФ ухвалили напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну 23 лютого 2022 року за визнання Москвою “незалежності” сепаратистських формувань на Донбасі.

Згодом, 6 жовтня 2022 року санкції розширили — у відповідь на анексію Росією українських територій Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей.

Раніше стало відомо, що Угорщина не має наміру накладати вето на 13-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії, оскільки з пакету вдалося виключити положення, що суперечать інтересам Угорщини, зазначив міністр закордонних справ країни Петер Сіярто за підсумками зустрічі із колегами з країн ЄС у Брюсселі.

Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.