Міноборони під’єднало 200 військових частин до системи управління оборонними ресурсами SAP

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України підключило автоматизовану систему управління оборонними ресурсами на базі System Analysis Program Development (SAP) у 200 військових частинах.

Відтак, Міноборони продовжує процес цифровізації залишків майна у військових частинах та на складах.

SAP – це провідна міжнародна система у сфері управління ресурсами, яку використовують 28 країн НАТО. Вона автоматизує процеси постачання, формує інформацію про залишки на складах, заявки, дозволяє бачити реальну потребу, закуповувати та вчасно забезпечувати військових усім необхідним.

Завдяки системі Міноборони пришвидшило опрацювання заявок на постачання від бригад з кількох тижнів до 2-3 днів. Раніше цей процес міг тривати місяць.

Зібрана інформація щодо залишків майна дозволяє краще планувати закупівлі та постачання озброєння і тилового майна ЗСУ.

“Цифровізація обліку майна – важливий крок для покращення управління оборонними ресурсами. Ми маємо забезпечити ефективніше планування закупівель для потреб наших військових. Це стратегічний крок, спрямований на підвищення ефективності використання ресурсів та підтримку бойової готовності нашого війська”‎, – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Своєю чергою, заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко додала, що пріоритет Міністерства оборони – це впровадження IT-систем, які сприяють ефективності. За її словами, результатом остаточного запровадження SAP має стати повна автоматизація процесів логістики і повноцінна відмова від “паперової армії”.

Мета впровадження повноцінної системи управління оборонними ресурсами – автоматизувати та спростити наявні процеси обліку ресурсів, забезпечити прозорість у використанні ресурсів, надати різним ланкам управління Міноборони, Генштабу та ЗСУ інструменти прогнозування, управління, аналітики та контролю, а також знизити потенційні корупційні ризики при використанні ресурсів.

В оборонному відомстві наголосили, що впровадження SAP наблизить процеси ЗСУ до стандартів НАТО.

Довідково. Міністерство оборони нещодавно завершило перший етап впровадження у ЗСУ автоматизованої системи управління оборонними ресурсами. Автоматизацію почали з обліку речового майна, завдяки чому повністю оновили процеси та обладнання в одному з центрів забезпечення оперативного рівня, який об’єднує велику кількість військових частин.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…