Глава МЗС Німеччини порівняла ситуації у Молдові та Україні
Джерело: Анналена Бербок/X
29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.
Протягом кількох років Росія використовує меншини в Україні для своїх цілей. Використовуючи сепаратистів у Молдові, Путін робить ставку на той самий прозорий сценарій, — заявила Бербок. — Молдова не одна, у неї є сильні друзі, — додала міністерка. — Жодна країна не є заднім двором Росії і не може зазнавати дестабілізації.
Seit Jahren instrumentalisiert Russland Minderheiten in der 🇺🇦. In #Moldau setzt Putin mit den Separatisten in #Transnistrien auf das gleiche durchsichtige Drehbuch. Moldau steht nicht allein, es hat starke Freunde. Kein Land ist Russlands Hinterhof & darf destabilisiert werden.
— Außenministerin Annalena Baerbock (@ABaerbock) February 29, 2024
Раніше схожу заяву зробили у МЗС Франції. Зокрема офіційний представник відомства вказав на дедалі агресивніші спроби дестабілізувати Молдову з боку РФ.
Вимога про так званий захист для сепаратистів з боку Москви без будь-якої автономії — це відомий сценарій, — додав речник.
Також у МЗС Франції наголосили, що на тлі зростаючої агресивності РФ необхідно координувати спільні зусилля країн-союзниць. Водночас, як пояснили у відомстві саме ця агресивність свідчить і про те, що Москва нервує перед рішучістю європейських країн домогтися поразки Росії.
28 лютого депутати невизнаного Придністров’я на з’їзді звернулися до ради федерації та держдуми РФ з проханням про “захист” регіону нібито через “посилений тиск Молдови”.
Глава невизнаного ПМР Вадим Красносільський заявив, що Молдова “використовує глобальні труднощі для утиску Придністров’я”.
Це стосується розвалу Радянського Союзу свого часу, це стосується пандемії, це стосується бойових дій в Україні.
Депутати також звернулися до ООН з проханням “припинити порушення сусідньою Молдовою прав і свобод громадян Придністров’я та не допустити провокацій, що ведуть до ескалації напруженості”.
У зверненні згадують ОБСЄ, Міжпарламентську Асамблею держав СНД, парламент ЄС і Міжнародний Комітет Червоного Хреста.
Депутати просять забезпечити “умови для цивілізованого врегулювання конфлікту”, під яким мають на увазі нібито “тиск Молдови” на регіон.
В РФ заявили, що планують розглянути звернення депутатів ПМР про “захист” від Молдови, коли воно надійде.
Нагадаємо, що 22 лютого речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що депутати невизнаного Придністров’я не мають наміру звертатись до президента РФ Володимира Путіна стосовно прийняття ПМР до складу Росії.
- Так зване міністерство державної безпеки невизнаного Придністров’я 10 січня повідомило про нібито стріляну на кордоні з Україною. Натомість Державна прикордонна служба України назвала повідомлення “провокативним”.
- Молдова може вступити до Євросоюзу без тимчасово окупованого Росією Придністров’я. Водночас в ЄС сподіваються, що цього можна буде уникнути.
- Депутат від правлячої молдовської партії “Дія та солідарність” (PAS) Дойна Герман заявила, що до кінця 2024 року Молдова планує припинити участь майже у всіх договорах, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД). Вона додала, що країна вже на фінальному етапі цього процесу, попри деякі невирішені питання.
- 17 грудня 2023 року армія Молдови розпочала військові навчання поблизу Придністровського регіону країни.
- 28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.