Чорне море стало небезпечним для російського флоту – глава Міноборони Великої  Британії

Джерело: Грант Шаппс/X

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.

Чорне море небезпечне для ВМС Путіна. До недавнього часу це було неможливо уявити. Якщо західні партнери дадуть українській армії все необхідне, вона зможе здобути перемогу, що досі також здавалося неможливим, – заявив Шаппс.

Нещодавно у Чорному морі українські захисники знищили великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”. Тоді також міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що затоплення “Цезаря Кунікова” є “потужним нагадуванням”, що Україна може перемогти Росію, і закликав продовжувати фінансову підтримку України.

Раніше британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.

Розвідники нагадали, що “Сергей Котов” надійшов на озброєння Чорноморського флоту РФ у липні 2022. Україна двічі атакувала цей корабель ‒ у липні та вересні 2023 року, однак тоді корабель зазнав незначних пошкоджень і після ремонту повертався до строю.

Це вже третє судно ЧФ РФ, затоплене за останні 5 тижнів. Ймовірно, після втрати “Цезаря Куникова” було звільнено командувача Чорноморським флотом адмірала Віктора Соколова. Україна продовжує обмежувати свободу маневру ВМС РФ у Чорному морі, ‒ резюмували фахівці.

Довідка. Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель “Сергей Котов”.

Для атаки застосували морські дрони “Magura V5”. Вразити ворожий корабель вдалось у територіальних водах України, поблизу Керченської протоки. Вартість потопленого “Сергея Котова” становить близько 65 мільйонів доларів.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.