Президент Румунії оголосив про намір балотуватися на посаду генсека НАТО
Джерело: G4media
Президент Румунії Клаус Йоганніс оголосив про рішення балотуватися на посаду Генерального секретаря НАТО.
Йоганніс зазначив, що Румунія бере участь у “всіх місіях НАТО, робить внесок на Балканах, у безпеку Чорного моря, та безумовно підтримує Україну”.
Я висуваю кандидатуру від імені Румунії з усією відповідальністю, і це рішення базується на результатах Румунії, досвіді, накопиченому протягом двох мандатів президента, глибокому розумінні викликів, з якими зіштовхуються НАТО, Європа та особливо наш регіон, і моя тверда відданість основним цінностям і цілям НАТО, — наголосив він.
Румунія два десятиліття тому стала членом НАТО, і, як зазначив глава держави, парасолька Альянсу надала країні найсильніші гарантії безпеки в історії.
Він також наголосив, що кордони НАТО стають першочерговими, а зміцнення східного флангу залишатиметься довгостроковим пріоритетом.
У нас складне сусідство з Росією, і ми ретельно підготувалися. Румунія не змогла б економічно розвиватися, не змогла б залучити інвесторів без надійних гарантій національної безпеки. І ці гарантії безпосередньо пов’язані з членством в НАТО, — додав Йоганніс, водночас зазначивши, що НАТО потребує, зі свого боку, “оновлення погляду на свою місію”.
На цю посаду також претендує прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, котрого вважають фаворитом у боротьбі за главу НАТО. Одначе, повідомляється, що він поки що не може набрати достатню кількість голосів через протидію союзників на східному фронті, таких як Болгарія, Угорщина, Туреччина та Румунія.
- За даними ЗМІ глава уряду Нідерландів Марк Рютте може стати новим генеральним секретарем НАТО. Країни, які підтримують його кандидатуру, закулісно працюють над тим, щоб рішення про його призначення ухвалили до літа.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- У випадку загрози НАТО може перебазувати до Польщі до 300 тисяч військовослужбовців сил високої готовності, повідомив заступник начальника Генштабу Збройних Сил Республіки Польща генерал Кароль Димановський.
- НАТО запроваджує у Литві ротаційну модель ППО. Згідно з даними ЗМІ, у країні розміщують зенітно-ракетні комплекси Patriot.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.
Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.
Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.