Геращенко поскаржилася на «гендерну нерівність» щодо відряджень депутатів за кордон
Джерело: Ірина Геращенко/Telegram
Співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко розповіла, що спікер ВР Руслан Стефанчук не підписав їй із депутаткою Марією Іоновою відрядження на конгрес ЕРР і жіночий форум в Брюсселі, тоді як “гендерно не збалансована делегація від ОПЗЖ” отримала дозвіл.
Зокрема нардеп Ярослав Железняк поінформував, що сьогодні щонайменше чотирьом депутатам від ОПЗЖ вдалось виїхати закордон.
“У цьому випадку офіційно і через відрядження від парламенту. Сподіваюсь, це справді в черговий раз підсилить нашу парламентську дипломатію. Тим більше суворий фільтр від ОП на відрядження депутатів пройшли”, ‒ написав він.
Своєю чергою, Геращенко прокоментувала цю заяву.
“Примітно, тут спікера ВР і Банкову не турбує, що делегація з однієї фракції, гендерно не збалансована, й складається з депутатів забороненої партії. Цікаво, чи отримали вони директиви МЗС для своїх зустрічей і чи говоритимуть про нелегітимність виборів Путіна? Я обовʼязково вивчу звіт цих депутатів за підсумками відрядження”, ‒ обурилася вона.
Нардепка розповіла, що вже місяць на підписі у віцеспікера Олександра Корнієнка знаходиться її відрядження на всесвітній жіночий конгрес, де вона повинна виступати з доповіддю про воєнні злочини росіян.
“Спікер Стефанчук не підписав нам з Марією Іоновою відрядження на конгрес ЕРР і жіночий форум в Брюсселі. Я правильно розумію, це тому, що ми жінки і тому що ми від “Європейської Солідарності”, а на Банковій люблять хлопців з ОПЗЖ. Кажуть, деякі “агенти з депутатським мандатом” взагалі за листами ГУР виїжджають, Штірліци під прикриттям”, ‒ написала вона.
- Народний депутат від партії “Голос” Андрій Осадчук розповів, що до нього звернулися з проханням відкликати заяву про відрядження до Гааги на чолі делегації правоохоронного комітету після того, як він проголосував проти законопроєкту про БЕБ.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.