У Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують дозволити залучити ув’язнених до війська

Джерело: картка законопроєкту

У Раді зареєстрували законопроєкт №11079 про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.

Відповідну картку законопроєкту оприлюднено на сайті парламенту. Водночас наразі сам текст проєкту закону відсутній.

Документом пропонується надати умовно-дострокове звільнення від відбування покарання особам для проходження військової служби за контрактом в особливий період.

Серед ініціаторів законопроєкту зокрема голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк, Олег Бондарнеко, Олексій Устенко, Марія Мезенцева, Євгеній Брагар, Мар’яна Безугла, а також депутат від “Голосу” Ярослав Железняк.

Законопроєктом пропонують внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.

Зауважимо, раніше міністр юстиції Денис Малюська заявив, що незабаром у Верховній Раді зареєструють законопроєкт про мобілізацію засуджених та ув’язнених.

Я думаю, що наступного тижня він [законопроєкт] буде зареєстрований, а на найближчому засіданні Ради він буде голосуватися в першому читанні й в другому так само. Я очікую, що це буде весною, не пізніше, – сказав Малюська.

Він наголосив, що є чоловіки, які хочуть захищати України на фронті, проте перебувають у місцях позбавлення волі. Міністр зазначив, що жоден депутат ще не виступав проти цього законопроєкту й додав, що, скоріш за все, створять окремі загони із засуджених.

Також очільник відомства додав, що не всі військові командири готові брати засуджених та ув’язнених до себе, тож, скоріш за все, це будуть окремі загони.

За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.