Греція спорядить Україні зброю та боєприпаси
Джерело: ekathimerini
Греція продовжить постачати Україні зброю і боєприпаси у 2024 році, не вичерпуючи своїх запасів. Озброєння закуповуватимуть із Чехії та передадуть напряму Силам оборони.
Наразі чеські та грецькі офіційні особи ведуть переговори про ціни на ці системи. Найближчим часом відбудеться підписання двосторонньої угоди.
Грецькі посадовці зауважили, що Україна найбільше потребує саме боєприпасів і їхня пропозиція сприятиме задоволенню потреб ЗСУ.
Так, Греція планує постачити Україні 2 тисяч авіаракет Zuni, 180 реактивних снарядів калібру 75-мм, 90 тис. протитанкових боєприпасів калібру 90-мм, 4 млн набоїв до стрілецької зброї. Також країна спорядить зі складів своєї армії 70 американських 155-мм гаубиць М114А1. Оскільки гаубиці довгий час вважалися непотрібними для оперативних потреб грецької армії. Одначе, вони можуть бути корисними в битвах України на багнистій місцевості.
Що стосується інших систем озброєнь, які просили українці, наприклад радянської зенітно-ракетної батареї С-300, Греція неодноразово наголошувала на необхідності їх заміни більш сучасними західними системами.
Раніше стало відомо, що Греція приєдналася до коаліції з розмінування України на чолі з Литвою та Ісландією.
8 березня міністр оборони Рустем Умєров разом з Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели важливу телефонну розмову з міністром національної оборони Греції Нікосом Дендіасом. Умєров поінформував керівника оборонного відомства Греції про оперативну ситуацію на фронті.
Сторони обговорили нагальні потреби української армії, зокрема в артилерії та боєприпасах.
Зазначимо, що 6 березня президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом заявив, що нині сторони почали підготовку до двосторонньої угоди щодо гарантій безпеки.
- Глава грецького уряду Кіріакос Міцотакіс під час конференції Європейської народної партії у Бухаресті звернувся до Кремля після того, як став свідком ракетної атаки Росії по Одесі.
- 13 березня посли ЄС “досягли принципової згоди” щодо збільшення військової допомоги Україні на 5 млрд євро у 2024 році.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей. Метою цієї програми є організація пропагандистських подорожей для школярів у міста Росії, де планується промивання мізків та русифікація українських дітей, а також їх подальше навчання у РФ.
Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.