Міноборони: Звільнені з полону українці проходитимуть відновлення за західними методиками

Джерело: пресслужба Міноборони

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова повідомила, що особи, котрі перебували у російському полоні, проходитимуть повний цикл оздоровлення та реабілітації, напрацьований за західними методиками спільно з іноземними фахівцями.

Калмикова зазначила, що звільнених з полону військовослужбовців забезпечать курсами відновлення у центрах реабілітації, де вони отримуватимуть медичну та психологічну допомогу. Також проходитимуть програму реінтеграційних заходів із відновлення.

Українські фахівці пройшли підготовку за сприяння партнерів Альянсу.

Після направлення звільнених з полону до центрів реабілітації їм забезпечать повний постізоляційний супровід та догляд різнопрофільних фахівців. Реабілітаційна допомога відбуватиметься із забезпеченням повної конфіденційності всіх відомостей особи та її даних.

Як зазначила заступниця міністра, Міноборони на базі стандартів Альянсу НАТО розпочинає розробку та впровадження механізмів реінтеграційних заходів для усіх Сил оборони.

Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

  • Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
  • 3 січня між Україною та Росією відбувся найбільший з початку повномасштабної війни обмін військовополоненими. Фахівці ISW пояснили, чому РФ погодилась на обмін після місяців затримок.
  • 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
  • 24 лютого, в другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Києві провели акцію на підтримку українських військовополонених.
  • 19 березня уповноважений Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець повідомив, що у першому півріччі 2024 року в Україні мають намір відкрити 27 нових рекрутингових центрів для вступу до Збройних сил України.
  • Міністерство оборони України запроваджує нову систему навчання для мобілізованих медиків, яка передбачає можливість навчання за змішаною формою.
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що російські діячі намагаються використовувати родичів українських військовополонених для розпалювання внутрішнього невдоволення в Україні.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.