Лідери ЄС погодили початок переговорів про вступ з Боснією та Герцеговиною

Джерело: Шарль Мішель/X

21 березня на засіданні Європейської Ради оголосили про початок переговорів про вступ до Євросоюзу з Боснією та Герцеговиною, повідомив голова Євроради Шарль Мішель.

Європейська рада щойно вирішила розпочати переговори про вступ Боснії та Герцеговини. Вітаємо! Ваше місце у нашій європейській родині, — наголосив Мішель.

Він додав, що сьогоднішнє рішення є ключовим кроком уперед на шляху до ЄС. Тепер необхідно продовжити складну роботу, щоб Боснія та Герцеговина стабільно розвивалася, “як того хоче ваш народ”.

У висновках Євроради зазначено, що орган пропонує Єврокомісії підготувати рамки переговорів після здійснення необхідних кроків.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Хорватія, Італія та Австрія особливо наполегливо виступали за початок переговорів про вступ до ЄС з Боснією та Герцеговиною. Зокрема федеральний канцлер Карл Нехаммер зазначив, що було б “великою помилкою” не дати переговорам розпочатися.

21 березня у Брюсселі розпочався дводенний саміт лідерів Європейського Союзу. Головна тема саміту — подальша підтримка України та використання заморожених російських активів на озброєння Україні.

Зауважимо, 14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.