Росіяни не припинять атакувати енергосектор України – Галущенко

Джерело: Міненерго

На засіданні Координаційної групи G7+ міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що росіяни не припинять атакувати енергосектор – тож Україні потрібна допомога у відновленні.

28 березня міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у черговому засіданні високого рівня Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України.

Очільник Міненерго поінформував учасників зустрічі про наслідки атаки росіян на об’єкти української енергетичної інфраструктури 22 березня 2024 року, що стала наймасованішою з початку повномасштабної війни.

“Руйнувань зазнала теплова- та гідрогенерація. Значна частина потужностей потребуватиме для відновлення тривалого часу. Також було пошкоджено ключові підстанції”, – зазначив міністр.

Герман Галущенко наголосив, що наразі готується список нагальних потреб для відновлення потужностей енергетичних компаній державного і приватного секторів, що постраждали від атаки. Цей перелік передадуть партнерам для опрацювання.

“Ми розуміємо, що росіяни не зупиняться і продовжуватимуть атаки. З огляду на це, нам потрібно здійснювати ремонти. Але, окрім відновлення, маємо думати про те, у який спосіб ми можемо швидко наростити потужності генерації. Найшвидший вихід – це маневрові потужності, особливо важливі для таких регіонів, як Харків та Одеса”, – наголосив очільник Міненерго.

Герман Галущенко подякував міжнародним партнерам за допомогу українському енергосектору, завдяки якій вдалося здійснити масштабну ремонтну кампанію минулого року і забезпечити стабільне проходження нинішнього опалювального сезону.

“Але тепер перед нами нові виклики. Тому важливо продовжувати нашу співпрацю, щоб бути готовими до наступної зими”, – зазначив міністр.

Для посилення безпеки енергетичних об’єктів Герман Галущенко звернув увагу на важливість нарощування потужностей української ППО та покращення фізичного захисту енергетичної інфраструктури. Окремо Герман Галущенко акцентував на необхідності збільшення можливостей імпорту електроенергії в Україну для забезпечення стійкості енергосистеми.

Учасники засідання підтвердили готовність і надалі допомагати українському енергосектору. Заступник Державного секретаря США Джеффрі Пайєтт запевнив, що відповідна робота триває на рівні G7+ та безпосередньо США, а спеціальний посланник міністра закордонних справ Італійської Республіки з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечиліа наголосив, що після масованих атак підтримка української енергетики має посилитися, над чим і працює Італія, що зараз головує у G7.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…