Пил із Сахари пошириться на значну частину України: синоптикиня Діденко про небезпеку явища
Джерело: Наталка Діденко/Telegram
Синоптикиня Наталка Діденко пояснила природу явища “пилу із Сахари”, що вже найближчим часом пошириться на значну частину України. Діденко закликала подбати про зволоження житлових приміщень, а також застерегла осіб із проблемами дихання від тривалого провітрювання помешкань.
Пил, який переміщується із районів красивенної, але часом небезпечної пустелі Сахари, охопив вже значну частину Європи, добирається і до України. Наше запилення повітря — це відголоски справді піщаної далекої бурі, — зазначила синоптикиня.
Водночас вона закликала не поспішати називати це пиловою бурею саме в Україні. Додавши, що пилова буря — коли тривалий час дме сильний вітер, пересушується грунт, тоді вітер і ганяє масштабними просторами пилюку, грунт, піщинки. Погіршується видимість, тьмяніє небо, пил не дає нормально дихати і осідає, де прийдеться.
Зауважила, що в Україні найчастіше пилові бурі виникають на півдні та південному сході. Водночас бувають винятки і масштабніші поширення.
Натомість теперішня ситуація — це перенесення атмосферою пилу із Сахари, що також може поширитися на значну частину України вже найближчим часом.
Тому подбайте про зволоження помешкань, людям із проблемами дихання — особливо обережно, вікна відкривайте дозовано. Як бачите, прийшло аномальне тепло із південних широт, проте додало ложку піщаного дьогтю, — мовила у дописі Діденко.
Окрім цього, синоптикиня поінформувала про погоду в Україні на 2 квітня. Зокрема у західних областях прогнозують дощ, місцями грози, та зниження температури повітря до +14+19 градусів.
Тоді як на решті території України без істотних опадів, +20+25 градусів.
Також Діденко попередила, що завтра очікується сильний вітер, пориви південні та південно-західні можливі до штормових, до 15-20 метрів за секунду.
У Києві прогнозують сильний південний вітер до штормових поривів 15-20 метрів за секунду. Окрім цього, можливе погіршення видимості, ускладнення самопочуття через перенесення пилюки із Сахари. Протягом вівторка в столиці — без опадів, хіба аж завтра ввечері місцями незначний дощ, часом із ГРОЗОЮ.
Максимальна температура повітря 2 квітня досягне +24 градусів.
Натомість впродовж 3, 4 та 5 квітня очікується зниження температури повітря.
А поки що вікна не мити, хай почекають пару днів, зробити легеньке вологе прибирання, особливо від котячої шерсті, провітрювати можна і треба, але дивіться просто по ситуації. І ще можна принагідно почитати про пустелю Сахару, — додала Діденко.
Довідка. Сахара — найбільша пустеля світу, площею 9 000 000 км² у Північній Африці. Назва походить від арабського позначення пустелі, “ṣaḥrā”. Сахару обмежують із заходу Атлантичний океан, з півночі Атлаські гори та Середземне море, зі сходу Червоне та з півдня Сахель.
Щороку пустеля Сахара викидає в атмосферу від 60 до 200 мільйонів тонн мінерального пилу. Більші частинки швидко осідають на землю, тоді як найдрібніші можуть долати тисячі кілометрів. Нещодавно хмара пилу з Сахари суттєво погіршила якість повітря в деяких регіонах.
- Українців закликали зачиняти вікна, оскільки пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та маленьких дітей.
- Зранку 1 квітня до України дістався пил з Сахари, який може становити небезпеку для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та маленьких дітей. В Укргідрометцентрі пояснили, чи це пилова буря.
- Раніше заявлялося, що опалювальний сезон в Україні може завершитися наприкінці березня у зв’язку з теплою погодою.
- Генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота заявив, що відновлення потужностей ДніпроГЕС до попереднього стану, який існував перед ракетним ударом, займе роки.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.
Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.
Український боксер Олександр Усик запустив унікальний музичний флешмоб, присвячений героям, які щодня борються з наслідками енергетичного тероризму Росії. В інстаграмі спортсмен звернувся до українців із закликом об’єднатися для створення гімну “Битви за світло”.