Україна з Японією обговорили підготовку угоди щодо гарантій безпеки

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

3 квітня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою. Сторони зокрема обговорили стан підготовки безпекової угоди за підсумками трьох раундів переговорів.

Обговорили потребу України в нелетальному обладнанні: у спеціальній техніці для облаштування фортифікацій, розмінування та медичної евакуації.

Зеленський висловив вдячність японському уряду та всьому народу за масштабну й різнобічну допомогу. Японія вже надала Україні фінансової підтримки на понад 12 мільярдів доларів та анонсувала додаткову допомогу на нинішній рік.

Також глава держави подякував за проведення в Токіо у лютому Японсько-української конференції, на якій підписали понад 50 двосторонніх угод.

Сторони також обговорили ситуацію на полі бою, зокрема й російський повітряний терор. Зеленський поінформував, що з початку року РФ випустила по Україні майже тисячу ракет, приблизно 2800 “шахедів” і близько семи тисяч керованих авіабомб.

На тлі цього, співрозмовники погодилися щодо необхідності посилення санкційного тиску на Росію та створенні механізму конфіскації заморожених російських активів. Президент акцентував, що запровадження Японією вже 23-го пакету санкцій проти Росії – гарний приклад для інших міжнародних партнерів.

Обговорили з премʼєр-міністром стан підготовки двосторонньої безпекової угоди за підсумками трьох раундів переговорів, — зазначив Зеленський.

Нагадаємо, що 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Раніше Велика БританіяНімеччина та Франція одразу підписали з Україною подібні угоди про безпеку.

У Міноборони підтвердили, що станом на 5 березня вже сім країн підписали безпекові угоди з Україною.

Тоді як 3 квітня Україна та Фінляндія підписали угоду про довгострокове співробітництво у сфері безпеки та підтримки.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.