У Сувальському коридорі розпочалися литовсько-польські військові навчання

Джерело: пресслужба Збройних сил Литви

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Військові відпрацьовуватимуть оборонні сценарії у “Сувальському коридорі”.

Зазначається, що у навчаннях візьмуть участь понад 1500 військовослужбовців та 200 одиниць військової техніки.

Цей план у 2022 році підготували командувачі литовської та польської армії, більша його частина засекречена.

Литовсько-польські навчання триватимуть до 26 квітня.

Цей план у 2022 році підготували командувачі литовської та польської армії, більша його частина засекречена.

Зауважимо, 21 січня глави Польщі та Литви Анджей Дуда та Гітанас Науседа за підсумками зустрічі у Вільнюсі домовилися розширювати співпрацю у військовій сфері.

Глава Польщі Анджей Дуда відвідав Литву, де зустрівся з лідером країни Гітанасом Науседою. Президенти обговорили питання співпраці між країнами, регіональної безпеки та підтримки України. З метою посилення Сувальського коридору домовлено про проведення спільних навчань. За словами Науседи вони можуть розпочатися у квітні.

Одночасно під час військових навчань обидві країни посилять захист на кордоні з РБ, а також Калінінградською областю РФ.

На нещодавній зустрічі Гітанас Науседа та Анджей Дуда наголосили на необхідності посилення співпраці між Литвою та Польщею з огляду на зростаючу загрозу з боку РФ.

Довідка. Сувальський коридор — геополітичний термін, присутній у термінології НАТО, що означає територію навколо Сувалок, Августова та Сейн, яка одночасно з’єднує територію балтійських країн з Польщею та рештою країн НАТО, а також відокремлює територію російської Калінінградської області та Білорусі.

На думку американських військових, цей регіон є одним з потенційно найбільш гарячих точок у Європі. Цю інформацію підтвердив під час конференції CEPA Forum 2015 головний командувач Збройних сил США в Європі генерал Бен Годжес. Представники США вказують на інфраструктурні та організаційні недоліки, які заважають країнам НАТО досить швидко реагувати у разі загрози на цьому напрямку, і посилаються на розвідувальну інформацію, яка вказує на те, що росіяни та білоруси проявляють інтерес до цієї сфери у разі ескалації потенційного конфлікту з країнами НАТО.

  • Естонія, Латвія та Литва схвалили план будівництва оборонних споруд на своїх кордонах з Росією та Білоруссю.
  • Влада Фінляндії прийняла рішення на загальному засіданні Держради продовжити закриття пунктів пропуску на кордоні з Росією ще на місяць, зазначила міністерка внутрішніх справ Марі Рантанен.
  • Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.