У Німеччині схвалили експорт озброєння: понад 70% вартості отримає Україна

Джерело: пресслужба Міністерства оборони ФРН

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.

Зауважується, що згідно з попередніми даними, у першому кварталі 2024 року у Німеччині видано дозволи на остаточний експорт озброєнь на суму близько 5,2 млрд євро.

Водночас основною країною-отримувачем стала Україна, для котрої схвалили експорт озброєнь на суму близько 3,8 млрд євро.

З часткою 74% від загальної схваленої вартості за перший квартал 2024 року Україна продовжує залишатися головною країною-реципієнтом німецького експорту зброї. Ці цифри є відображенням триваючої та далекосяжної підтримки Німеччиною України в її самообороні від російської агресивної війни, яка порушує міжнародне право, — мовиться у повідомленні.

Зауважимо, нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Федеральний уряд ФРН виступає з новою ініціативою щодо надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони.

З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус зв’язалися з союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.

  • Речник Повітряних сил Ілля Євлаш повідомив, що новий Patriot від Німеччини вже найближчим часом спорядять Україні.
  • Німеччина виступила з ініціативою надати Україні обладнання зі своїх закритих теплових електростанцій (ТЕС), щоб допомогти країні впоратися з енергетичною кризою, що загострилася після останніх російських ударів.
  • У Німеччині вдалося встановити місцезнаходження 161 української дитини, викрадених Росією. Про результати оголосив голова Національної поліції України Іван Вигівський під час зустрічі з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.