Блінкен анонсував нові санкції проти китайських компаній за допомогу Росії
Джерело: пресконференція Ентоні Блінкена у Києві
15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з головою МЗС Дмитром Кулебою заявив, що Сполучені Штати продовжать запроваджувати санкції проти китайських компаній за підтримку російського ОПК.
Ми вже запровадили понад 100 санкцій проти підприємств, що беруть участь у такій підтримці. Ми збираємося продовжити вводити санкції, – зазначив Блінкен.
Зауважимо, у квітні глава Мінфіну США Джанет Єллен під час свого візиту до Пекіна застерегла китайські банки від порушення антиросійських санкцій, пригрозивши “серйозними наслідками”. Згодом представник Держдепартаменту Метью Міллер повідомив, що у Білому домі висловили стурбованість постачанням продукції військового призначення з Китаю до Росії, і додав, що держсекретар Блінкен обговорить це питання під час візиту до Пекіна.
Блінкен відвідав Китай наприкінці квітня. Там на зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном і на переговорах з главою МЗС Китаю Ван І попередив, що Сполучені Штати введуть додаткові санкції щодо понад 100 китайських юридичних та фізичних осіб, якщо ті не припинять підтримку підприємств російського ОПК.
Вже 1 травня Сполучені Штати Америки запровадили сотні нових санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, спрямованих на унеможливлення обходу Москвою заходів Заходу, зокрема через Китай.
Пакет санкцій спрямовано на російську військово-промислову базу та її програми хімічного та біологічного озброєння, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї.
- В ЄС розпочали розробку 14-го пакету санкцій проти Росії, який планують прийняти до початку літа. Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що пакет міститиме широкий список обмежувальних заходів з акцентом на боротьбу з обходом санкцій. Як приклад, Зокрема мовиться про морський сектор, де РФ намагається порушувати граничну ціну на експорті своєї нафти.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
- Згідно з даними митниці, поставки вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.
- США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.