Представник США назвала декілька деталей щодо реформ, необхідних Україні для вступу в НАТО

Джерело: CNN

У середу, 12 липня, офіційний представник США надала деякі подробиці щодо реформ, які, на думку Сполучених Штатів, є необхідними для вступу України в НАТО.

“Для приєднання Україні все ще потрібно провести низку реформ”, — сказала журналістам старший директор Ради національної безпеки з питань Європи Аманда Слот.

“Ми визнаємо, що Україна вже досягла значного прогресу в плані реформ… Але, як сказав і президент [Джо Байден], і як чітко зазначено в комюніке, Україні все ще існує потреба в подальших демократичних реформах і реформах у секторі безпеки. Президент чітко сказав, що ми вважаємо, що Україна може цього досягти. Але це все ще буде вимогою для приєднання України”.

Аманда Слот назвала комюніке “сильним, позитивним повідомленням, яке підтверджує, що Україна стане членом альянсу”, зазначивши, що План дій щодо членства (ПДЧ) більше не потрібен для приєднання України.

Але, за її словами, існує “серія реформ у сфері управління та безпеки”, над якою Вашингтон працює з Києвом і з НАТО в цілому.

Знову наполягаючи на будь-якому конкретному прикладі реформ, яких шукає Альянс, вона сказала, що США беруть на себе лідерство від України.

“Як ми бачили під час обговорення комюніке, все, що виходить з альянсу, залишається консенсусним рішенням, як я вже сказала щодо річної національної програми, частина цього полягає в тому, щоб Україна визначила реформи та прогрес, який вона планує досягти і речі, які вона планує вирішити”, – сказала Аманда Слот.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.