Данія завершить навчання українських пілотів F-16 наприкінці року, – міністр оборони
Джерело: Bloomberg
Міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен заявив, що Данія завершить програму підготовки українських пілотів бойових літаків F-16 наприкінці року, щоб зосередитися на своїх нових винищувачах.
Минулого року скандинавська країна пообіцяла надіслати 19 F-16 Україні, однак після того, як навчить пілотів керувати ними. Міністр додав, що Данія підготує приблизно 20 українських пілотів.
Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider
Пульсен наголосив, що коаліція F-16, очолювана країнами, включаючи США, Нідерланди та Данію, повинна буде шукати альтернативні місця, на додаток до вже створеного навчального центру в Румунії, щоб продовжити цю діяльність.
“Ми будемо переходити на польоти на F-35, тому нам потрібно витрачати на це сили, і тому ми не можемо продовжувати навчання українських льотчиків після 2024 року”, – сказав міністр оборони.
Раніше Данія замовила 27 нових літаків F-35.
- Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.