«Лише через посередників»: Зеленський прокоментував можливість переговорів з Путіним

Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю Philadelphia Inquirer

Президент Володимир Зеленський погодився з можливістю переговорів із главою РФ Володимиром Путіним задля закінчення війне. Однак, зауважив на важливій умові: переговори між Україною та Росією можуть відбуватися “через посередників”.

За словами Зеленського, як можливий варіант переговорів із російським агресором — використання посередників. так зокрема вчинили під час обговорення та урегулювання чорноморського зернового коридору.

Така модель була застосована вперше на прикладі зернового коридору, коли Україна домовлялася не з Росією, а з ООН та Туреччиною. Вони, своєю чергою, взяли на себе відповідальність домовлятися з нами, а потім підписувати відповідну угоду з РФ. Так воно і спрацювало: дві дзеркальні угоди, між якими ООН та Туреччина, — зазначив президент.

Глава держави пояснив, що наразі завдання у тому, аби не допустити повної руйнації України та всього українського. Потрібно забезпечити безпеку для сьогодення та для майбутніх поколінь українців.

Економічна безпека – це членство країни в Євросоюзі. Крім того, на його переконання, Україна має бути в НАТО, оскільки без цього залишаються значні ризики для його країни, — додав Зеленський.

Відповідаючи на запитання, який мінімум необхідний Україні від майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні, він відповів, що станом на сьогодні Україну не бачать в НАТО, тому Україна закликає надати все необхідне для повноцінного захисту своєї території. Зокрема мовиться про потужні системи ППО, винищувачі та боєприпаси.

Якщо НАТО поки ще не готове нас захистити й взяти до свого союзу, ми просимо дати нам усе, щоб ми могли захистити себе самі, — резюмував Зеленський.

Раніше президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.

Зауважимо, 11 жовтня 2022 року президент представив лідерам G7 Формулу миру для подолання російської агресії. Документ передбачає оборонну підтримку України, визнання та захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Окрім цього, формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

Формула миру містить десять пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

26 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц відхилив заклики до мирних переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним, зазначивши, що російський лідер “продовжує повністю зосереджуватися на війні та переозброєнні”.

Зауважимо, нове опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведене в межах проєкту Mobilise, свідчить, що 58% респондентів згодні з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси у переговорах із Росією, і Україна продовжуватиме боротьбу, скільки буде потрібно.

Своєю чергою, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) стверджують, що президент РФ Володимир Путін використав свою зустріч із президентом Китаю Сі Цзіньпіном, щоб “просувати кремлівські наративи, вдаючи зацікавленість у мирних переговорах”.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.