Індія збільшила закупівлі озброєння у США, щоб мінімізувати залежність від Росії – Reuters
Джерело: Reuters
Індія закуповує озброєння у США на мільярди доларів, у такий спосіб країна прагне позбутися залежності від російського оборонного обладнання та рухатися в бік країн Заходу.
Як зазначили у виданні, Індія вважається найбільшим імпортером озброєння у світі, проте майже всі її основні закупівлі зброї тепер включають положення про спільне виробництво або передачу технологій.
Війна Росії проти України спричинила зрив певних військових постачань до Індії, що посилило давнє прагнення Нью-Делі диверсифікувати імпорт або замінити його власним виробництвом.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, впродовж останніх 20 років Індія закупила озброєння на суму понад 60 мільярдів доларів, з яких 65%, тобто майже 39 мільярдів доларів, припало на РФ.
- Президент України Володимир Зеленський заявив журналістам у Литві, що Україні потрібні ракети великої дальності, і додав, що обговорить це питання під час зустрічі з президентом США Джо Байденом.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби Україні, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
- Адміністрація Байдена обговорює можливість надання Україні ракети ATACMS – NYT.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.