Південна Корея обговорить співпрацю з НАТО через військовий договір Північної Кореї і РФ
Джерело: Yonhap
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль має намір привернути увагу до поглиблення військового співробітництва між Північною Кореєю та Росією. Для цього він виступить під час саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні 10-11 липня.
Вже третій рік поспіль Юн братиме участь у зустрічі, що робить його першим президентом Південної Кореї з такою послідовністю відвідувань.
У межах візиту Юн Сок Йоль зустрінеться з главами кількох країн-членів НАТО. Ще очікується проведення переговорів з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом. К
Президент візьме участь у саміті країн-членів НАТО та індо-тихоокеанських партнерів, серед яких Японія, Австралія та Нова Зеландія.
“На зустрічах президент надішле рішучий сигнал проти поглиблення військової співпраці між Росією і Північною Кореєю та обговорить шляхи співпраці з НАТО у відповідь на це”, – зазначили в президентській адміністрації.
- Президент РФ Володимир Путін під час візиту до КНДР підписав з північнокорейським лідером Кім Чен Ином угоду, яка, зокрема, передбачає надання негайної військової допомоги одна одній у випадку вторгнення в одну з країн.
- Північна Корея допоможе РФ у війні проти України, відправивши інженерні підрозділи армії КНДР. Німецький оглядач Юрген Наудітт послався на звіт міністерства оборони США.
- Водночас Північна Корея “повністю підтримує” Росію у її війні проти України. Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв “повну підтримку та солідарність з російським урядом, армією та народом” під час війни проти України.
- Ще до укладання цього договору, як свідчить Washington Post, лише за пів року Північна Корея, ймовірно, передала Росії 1,6 млн артилерійських снарядів.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.