Кава, яйця і рис пов’язані з підвищенням рівня токсичних хімікатів в організмі: дослідження
Джерело: The Guardian
Нове дослідження, спрямоване на виявлення продуктів, які містять вищий рівень PFAS, свідчить, що люди, які їдять більше білого рису, кави, яєць і морепродуктів, зазвичай мають більше токсичних хімікатів у плазмі та грудному молоці.
PFAS (пер- і поліфторалкільні речовини) – це клас із приблизно 16 000 сполук, які використовуються для виготовлення продуктів, стійких до води, плям і тепла. Їх називають “вічними хімікатами”, тому що вони не розкладаються природним шляхом і, як було встановлено, накопичуються в організмі людини.
Хімічні речовини пов’язані з раком, вродженими дефектами, захворюваннями печінки, щитоподібної залози, різким падінням кількості сперми та рядом інших серйозних проблем зі здоров’ям.
В межах дослідження перевірили зразки 3000 вагітних матерів і автори стверджують, що отримані дані підкреслюють наявність хімікатів у їжі й багато способів, якими вони можуть туди потрапляти.
PFAS можуть забруднювати їжу кількома шляхами. Дослідники підозрюють, що в рисі хімікати походять від забрудненого ґрунту або сільськогосподарської води. Посуд з антипригарним покриттям також часто містить хімічні речовини, або вони можуть бути у воді, яка використовується для приготування їжі.
Дослідники виявили вищі рівні PFAS в яйцях від домашніх курей. Вони кажуть, що це може бути пов’язано з тим, що домашніх курей частіше годують залишками їжі. Також осад стічних вод може забруднювати ґрунт, з якого харчуються кури.
Дослідники підозрюють, що в каві виявлені хімікати через воду, яка використовується для заварювання. Попередні дослідження також свідчать, що паперові стаканчики та інша харчові упаковки також зазвичай містять ці хімікати.
- Психологиня Мічиганського університету Кімберді Фенн розповіла, чи може людина при недосипі результативно працювати і не відчувати себе погано, та яке відношення до цього має кава.
- Згідно з дослідженнями, поданими американською лікаркою Кетрін Шанахан, порція картоплі фрі може містити стільки ж токсинів, скільки й двадцять п’ять сигарет.
- Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.
Під час російського обстрілу перелякана вулична собака Агата стрибнула в яму на схилі, яка виявилася десятиметровим колодязем. Рятувальники разом із місцевими жителями врятували тварину.
У Білому домі підтвердили, що Сполучені Штати призупинили постачання деяких видів озброєнь Україні.
Папа Лев XIV прийняв на аудієнції владик Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.
Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одного агента ФСБ у Черкасах. Ним виявився завербований ворогом 20-річний студент місцевого університету. На замовлення окупантів він коригував ракетно-дронові атаки РФ по регіону.
У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.