Ожиріння на руках збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера або Паркінсона — дослідження

Джерело: The Telegraph

Наявність надмірного ожиріння на руках може збільшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера або Паркінсона майже на 20%, згідно з дослідженням, що проаналізувало медичні записи понад 400 тисяч британців.

Дослідження засвідчило, що у людей з високим рівнем ожиріння рук частіше розвиваються нейродегенеративні захворювання. Вчені вважають, що надмірна кількість жиру може проникати в м’язи, що призводить до запалень та проблем з імунітетом, які можуть спричинити захворювання.

Докторка Шиші Сю з Сичуаньського університету зазначила, що розташування жиру в тілі важливіше за загальну вагу. Цільові втручання для модуляції складу тіла можуть бути ефективнішими для запобігання нейродегенерації, ніж просто контроль ваги.

Дослідження тривало дев’ять років, протягом яких у 8224 учасників розвинулися хвороби Альцгеймера, Паркінсона та інші форми деменції. Виявилося, що люди з домінуючим розподілом ожиріння на руках мали на 18% вищий ризик розвитку цих захворювань, а ті, у кого високий рівень жиру на животі, мали на 13% вищий ризик.

Натомість високий рівень м’язової сили знижував ризик захворювань мозку на 26%. Доктор Хуан Сонг з Сичуаньського університету підкреслив, що покращення складу тіла може знизити ризик розвитку нейродегенеративних захворювань.

Ці захворювання вражають понад 60 мільйонів людей у світі, і кількість хворих зростатиме зі старінням населення. Тому важливо визначити способи зниження ризиків для розробки профілактичних засобів.

Вчені також зазначили, що надмірна вага та ожиріння підвищують ризик серцево-судинних захворювань, які, своєю чергою, збільшують ймовірність розвитку деменції та хвороби Паркінсона. Здорове серце є ключовим для постачання мозку енергією та киснем.

Результати дослідження підкреслюють, що важливіше звертати увагу на розподіл жиру та м’язів, а не на загальну вагу. Надмірне ожиріння на руках та животі може мати токсичний та запальний вплив на органи, що підвищує ризик нейродегенеративних захворювань.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.