Вашингтон пригрозив Китаю новими санкціями за підтримку Росії
Джерело: Reuters
Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив стурбованість Вашингтона діями Пекіна щодо Тайваню та його підтримкою війни Росії проти України під час зустрічі зі своїм китайським колегою Ван І.
Блінкен повторив, що Вашингтон продовжить запроваджувати санкції стосовно китайських компаній, якщо Пекін не припинить здійснювати підтримку оборонно-промислового комплексу РФ.
Також сторони обговорили ситуацію довкола Тайваню та боротьбу з наркотрафіком. Блінкен та Ван І домовилися продовжувати роботу з розвитку співпраці у військовій сфері, проте не торкнулися теми контролю над ядерними озброєннями.
Глава Держдепу передав китайському колезі заяву президента США Джо Байдена та віцепрезидентки Камали Гарріс щодо важливості стабілізації відносин між Вашингтоном і Пекіном та необхідність “підтримання порядку, заснованого на правилах”.
Зауважимо, посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
З початку повномасштабної війни Китай став найбільшим торговим партнером Росії, заповнюючи вільні ніші на ринку, через західні санкції.
Окрім цього, за інформацією американської розвідки, Китай передає Росії необхідну розвідувальну інформацію для війни проти України та для моніторингу розташування військ НАТО в Європі. Зокрема компанія HEAD Aerospace постачає росіянам дані з понад 100 китайських космічних апаратів. Нещодавно ми повідомляли, що США планують розгорнути нову наземну систему глушіння, щоб перешкоджати китайським і російським супутникам передавати інформацію про американські війська.
У квітні високопоставлені посадовці США заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.
Тоді як постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.
Міністр економіки Німеччини Роберт Габек попередив уряд Китаю про економічні наслідки підтримки Росії у її війні проти України.
Вже 5 червня відбулися політичні консультації між Україною та КНР на рівні заступників міністрів закордонних справ.
- Ситуація з російськими платежами до Китаю продовжує погіршуватися: китайські банки почали повертати до Росії близько 80% переказів у юанях.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.
- Лідери НАТО назвали Китай “вирішальним фактором” російсько-української війни та висловили занепокоєння зближенням КНР та РФ у своєму підсумковому комюніке цьогорічного саміту.
- Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.
- Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.
Пізно ввечері 30 жовтня російські війська запустили по Харкову керовані авіабомби. Внаслідок ворожого удару зруйновано майже весь підʼїзд дев’ятиповерхового житлового будинку.
Вашингтон вперше після початку повномасштабної війни РФ проти України покарав двох швейцарських юристів, котрі таємно допомагали російським громадянам приховувати свої активи.
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній застеріг українців від надмірного почуття провини, котре особливо загострилося на тлі повномасштабної війни. Він закликав перетворювати це почуття на конструктивну відповідальність і уникати саморуйнівних емоцій.
Ввечері 30 жовтня російські війська завдали масованого удару по Одещині, випустивши по регіону близько десяти ракет, повідомив голова ОВА Олег Кіпер.
Поліція Києва затримала студента, який підпалював відділення Укрпошти за вказівками російського куратора.