Україна та Японія підписали меморандум про співпрацю у сфері права

Джерело: пресслужба Мін’юсту

5 серпня відбулося урочисте підписання меморандуму про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Японії у сфері права та правосуддя. Документ передбачає розвиток взаємної дружби та співробітництва між учасниками шляхом обміну досвідом та інформацією у сфері права та правосуддя.

Сфера співпраці між відомствами охоплюватиме напрями:

  • антикорупційні зусилля в Україні;
  • судова реформа в Україні, включаючи питання, пов’язані з пенітенціарною системою;
  • посилення інституційної спроможності у юридичній та адміністративній сферах, включаючи розвиток кадрового потенціалу.

Під час зустрічі Денис Малюська подякував міжнародним колегам за всебічну підтримку України та висловив сподівання на плідну співпрацю між інституціями.

Міністр юстиції Японії Рюджі Коїдзумі наголосив, що японське відомство й надалі підтримуватиме зусилля України у правовій та судовій сферах.

За результатами зустрічі сторони також домовилися підтримувати постійний діалог та спільно працювати над вивченням можливих сфер співробітництва у майбутньому.

Раніше Японія висловила готовність приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України. Згодом стало відомо, що Японія спільно з Камбоджею проводитимуть роботи з розмінування української території, про це заявила глава МЗС Японії Йоко Камікава під час візиту до Пномпеня.

Окрім того, Японія домовляється про надання Україні кредиту в розмірі 3,3 мільярда доларів в межах підтримки G7 з використання відсотків від російських активів, інформують дипломатичні джерела.

  • Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.
  • Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
  • Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA 20 автомобілів та 5 мобільних ультразвукових діагностичних апаратів.
  • За результатами домовленості міністра енергетики Германа Галущенка з керівництвом Агентства міжнародного співробітництва Японії, в Україну надійде понад 100 потужних генераторів.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.

Президент Володимир Зеленський відзначив, що Україна продовжуватиме “боротьбу проти тих, хто захоче наживатися на війні”. Саме так глава держави прокоментував запитання стосовно корупції в Україні.

Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що припинення вогню може дати главі РФ Володимиру Путіну час переозброїтися і в майбутньому здійснити повномасштабну атаку на Україну.