Ситуація на ТОТ: росіяни шукають дітей, яких не віддали до навчання в російські школи

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни розшукують українських дітей, яких батьки не віддали до навчання у російські школи.

Представники окупаційних адміністрацій у супроводі військових об’їздили села на ТОТ півдня, під час рейдів шукали родини, де діти не пішли вчитися до захоплених шкіл. Під час виявлення відповідних дітей, з батьками проводили “профілактичні бесіди”, – мовиться у повідомленні.

Зауважується, що росіяни погрожували позбавленням батьківських прав, також перевіряли телефони на наявність додатка й навчання в українській школі. Окрему розмову з батьками проводили співробітники ФСБ.

Раніше ми повідомляли, що згадавши ім’я російського президента Володимира Путіна, школярі з тимчасово захоплених районів Донецької області можуть отримати додатковий бал на підсумкових іспитах.

Також стало відомо, що представники РПЦ на тимчасово окупованих територіях посилюють зусилля у межах кампанії з агітування українських дітей до армії РФ.

Окрім цього, британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

З’явилася інформація, що у Поволжі в Росії розгорнулося масштабне будівництво фільтраційних таборів під виглядом дитячих піонерських таборів. Росіяни зводять швидкомонтажні модульні будиночки, швидше бараки, які вміщатимуть сотні “відвідувачів”. Кремль вибудовує систему фільтраційних таборів від початку своєї окупації України. У таких зонах людей перевіряють на лояльність окупаційній владі. Також з її допомогою намагаються створити базу даних мешканців окупованих територій.

У ЦНС вкотре закликали повідомляти про тих, хто чинить тиск на батьків й спонукає дітей до “навчання” в осередках російської пропаганди за посиланням.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.