Українські пілоти почали підготовку на F-16 у Румунії

Джерело: пресслужба Міноборони

Група українських пілотів вже почала проходити підготовку на винищувачах F-16 в Румунії, повідомив глава Міноборони Рустем Умєров після розмови з міністром оборони Румунії Анджелом Тилваром.

Умєров зауважив, що ключова тема обговорення — посилення захисту українського неба від російських ракет і дронів.

Він наголосив, що незабаром Україна отримає від румунських партнерів нову систему протиповітряної оборони Patriot.

F-16 в українському небі теж стане більше: група наших пілотів вже проходить підготовку в Румунії, – додав міністр.

Румунія профінансує навчання на винищувачах F-16 на авіабазі Фетешть та супутні з цим потреби з власного держбюджету.

Також Умєров висловив румунському колезі, народу та уряду його країни за підтримку і зміцнення нашої ППО.

Сторони домовилися продовжувати співпрацю. Глава українського відомства повідомив про запланований візит до Румунії.

Зауважимо, 30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.

Зауважується, що 29 серпня країни підписали лист про наміри стосовно надання тренування та обслуговування для F-16 у навчальному центрі в Румунії.

У Міністерстві національної оборони Румунії повідомили, що майбутній центр працюватиме “не лише для румунських пілотів, а й для пілотів із країн Альянсу та партнерів, зокрема України”.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, — це всі літаки даного класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

Нагадаємо, українські F-16 вже мають перші повітряні перемоги: винищувачі збивали російські ракети під час останньої масованої російської атаки.

Видання підтверджує, що F-16 бачили в польоті з парами ракет класу “повітря-повітря” з інфрачервоним наведенням AIM-9 і ракетами класу “повітря-повітря” з радіолокаційним наведенням AIM-120. Одначе, їх не бачили з боєприпасами класу “повітря-земля”.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.