Близько 300 тисяч військовозобов’язаних чоловіків проживають у Польщі – МЗС
Джерело: Андрій Сибіга на “Ялтинській європейській стратегії”, передає канал “Ми-Україна”
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що станом на сьогодні, близько 300 тисяч українських чоловіків мобілізаційного віку проживають у Польщі, тоді як загалом за кордоном перебуває близько мільйона військовозобов’язаних осіб.
Нині МЗС співпрацює з європейськими партнерами для створення умов, котрі мають сприяти поверненню українців.
На часі ставити питання про розробку Європейським Союзом програм повернення українців. Звісно, для цього мають бути створені відповідні умови. Від безпекових умов, медичних послуг, відбудови житла. Це має бути на порядку денному, — зауважив міністр.
Ми повідомляли, що у Польщі набирають добровольців до новоствореного Українського легіону. Кілька тисяч осіб вже виявили бажання приєднатися, повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Нагадаємо, угода між Україною і Польщею про гарантії безпеки передбачає створення в Польщі добровольчого легіону з можливістю участі громадян інших країн.
Раніше генерал Вальдемар Скшипчак запропонував польському уряду у межах підтримки Києва депортувати всіх українських чоловіків в Україну. Він пояснив, така кількість військовопридатних чоловіків суттєво підтримала б Сили оборони у протистоянні Росії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Україна має проявити активність у питанні повернення своїх громадян чоловічої статі призовного віку, які зараз перебувають за кордоном. Він наголосив на важливості цього питання з огляду на поточні оборонні потреби України.
Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.
Віцепрем’єр-міністр Угорщини Жолт Шем’єн у своїй крайній заяві висловив категоричну незгоду щодо видавання Україні чоловіків-переселенців призовного віку. Будапешт не планує передавати Києву українських біженців.
Міністерство внутрішніх справ Естонії заявило, що не має наміру примусово висилати українських чоловіків призовного віку з протермінованими паспортами, які законно перебувають на її території, розповіла радниця відділу політики громадянства та міграції МВС Аннелі Вікс.
Читайте також: «У мене виникла велика зневага до ухилянтів»: історії українських письменників з фронту
Зауважимо, стало відомо, що від загальної кількості українців, що перебувають під тимчасовим захистом ЄС, найбільше жінок – 46,1%. Натомість кількість дітей – 33,2%, тоді як кількість дорослих чоловіків-переселенців досягає 20,7%.
Також кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі. Загалом Польща надала статус тимчасового захисту 950 тисячам українців
У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.
Німецький політик з початку російського вторгнення виступає за надання та посилення озброєння України.
- Служба безпеки України заблокувала низку нових схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.
- Одеські поліціянти затримали організатора незаконної схеми виїзду за кордон чоловіків призовного віку.
- У Вроцлаві (Польща) українські чоловіки вийшли на акцію протесту під Генеральне консульство України в Польщі з вимогою видачі їм закордонних паспортів.
- Прем’єр-міністрка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що Литва може відмовити в наданні посвідки на проживання чоловікам з України, якщо Київ доведе їх ухилення від військової служби.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.