Глава МЗС Британії відвідає Китай, щоб спробувати перезавантажити відносини – Reuters
Джерело: Reuters
Міністр закордонних справ Великобританії Девід Ламмі відвідає Китай наступного тижня, оскільки новий лейбористський уряд країни прагне до менш конфронтаційних зв’язків з Китаєм та відновлення переговорів про торгівлю.
Британські урядовці хочуть переглянути позиції попереднього уряду щодо китайських інвестицій. Але Британія навряд чи зрушить з місця в таких питаннях, як участь китайських фірм у створенні ключових об’єктів інфраструктури, дотримання прав людини та відновлення ліцензії державного мовника CGTN, оскільки його контролює Комуністична партія Китаю.
Ламмі зустрінеться з китайськими офіційними особами в Пекіні та представниками британських фірм у Шанхаї.
Своєю чергою, міністерка фінансів Британії Рейчел Рівз планує поїздку до Китаю “в найближчому майбутньому” для активізації щорічних переговорів про торгівлю та інвестиції. Останній раунд економічного діалогу між Британією та Китаєм відбувся у 2019 році. За даними Лондона, Китай є шостим найбільшим торговельним партнером Британії, на який припадає 5% загального обсягу торгівлі.
Питання Гонконгу, звинувачення у шпигунстві та плани нового китайського посольства в Лондоні можуть уповільнити відновлення переговорів і нові інвестиції.
Минулого тижня двоє британців, у тому числі колишній співробітник законодавця, не визнали себе винними у шпигунстві на користь Китаю. Це сталося після звинувачень Китаю на адресу британської МІ-6 у вербуванні державних співробітників для шпигунства.
Пекін чекає дозволу на будівництво нового посольства після закриття старого у грудні 2022 року.
Окрім того, обидві країни обмінюються критикою щодо Гонконгу, звідки понад 180 тисяч людей переїхали до Британії за спеціальною візою через придушення інакомислення.
- Китайський лідер Сі Цзіньпін повторив свою обіцянку досягти “возз’єднання” з Тайванем напередодні 75-річчя правління Компартії Китаю.
- Глава китайського МЗС Ван І під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявив, що Пекін дотримується “відкритої та чесної” позиції щодо війни між Росією та Україною. Він закликав Блінкена не “очорняти” Китай звинуваченнями у підтримці російського ВПК.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.