У Німеччині викрили постачання заборонених верстатів до Росії
Джерело: SWR
Попри запроваджені проти Росії санкції, до цієї країни продовжують надходити німецькі верстати, котрі можуть використовуватися для виробництва боєприпасів або комплектуючих для транспортних засобів, мовиться в оприлюдненому розслідуванні німецької телекомпанії.
У 2023 році Росія в обхід санкцій отримала понад 300 автоматизованих верстатів із комп’ютерним управлінням від німецьких виробників, дізналися журналісти з документів митниці. За словами авторів матеріалу, без цих верстатів нині “практично немислиме” виробництво автомобілів, літаків, а також боєприпасів.
Лані аналітикині Ради економічної безпеки України Олени Юрченко свідчать, що 80% верстатів в Росії зараз використовуються для військового виробництва.
За допомогою машин з ЧПУ вони можуть виробляти набагато швидше і точніше, що вкрай важливо особливо у збройовій сфері. Зрештою це дозволяє їм виробляти ще більш смертоносну зброю. А Німеччина є лідером з виробництва цих верстатів і має частку на російському ринку до 30%, – наголосила експертка.
Як з’ясувалося, німецька продукція активно використовується компаніями, що забезпечують російську армію двигунами та деталями для літаків та ракет. Серед цих фірм – “КамАЗ”, НДР, “Індустріальні рішення”, “Парсек”.
Журналісти встановили понад 30 німецьких виробників, чиї верстати минулого року експортували до Росії. Багато з цих компаній базуються на федеральній землі Баден-Вюртемберг, відомої великою кількістю машинобудівних фірм. Серед них – компанії Walter Maschinenbau з Тюбінгена, Vollmer з Бібераха, Fein GmbH зі Швебіш-Гмюнда, Heller з Нюртінгену тощо.
Приблизно у двох третинах випадків обладнання з ФРН було завезено до Росії через Туреччину. Деякі з турецьких посередників мають прямі зв’язки з РФ, тоді як інші навіть започаткували російські підприємці.
Своєю чергою, німецькі компанії заявили, що дотримуються санкцій проти Москви і не знають, як їхні верстати опинилися в Росії.
Тим часом експерт із санкцій Беньямін Гільгеншток із Київської школи економіки вважає, що німецькі компанії справді не завжди знають, куди відправляється їхня продукція, але вони “однозначно могли б це з’ясувати, якби спробували”. Експерт закликав уряд ФРН посилити для компаній зобов’язання щодо контролю ланцюжків постачання своєї продукції та посилити заходи проти обходу санкцій.
- Туреччина стала ключовим ігровим полем для експорту російських нафтопродуктів до ЄС, що забезпечує Кремль значними доходами, ухиляючись від санкцій. Лише минулого року такі поставки принесли Росії понад 3 мільярди євро.
- Попри погіршення політичних відносин між Вірменією та Росією, двостороння торгівля процвітає, змушуючи західних партнерів дивуватися підходу Єревана до запроваджених санкцій.
- 12 березня євродепутати схвалили нові правила для гармонізації застосування санкцій ЄС між державами-членами, посиливши покарання за обхід встановлених обмежень проти РФ.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.
Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.
За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.
Російські війська атакували керованою авіабомбою територію Сумської громади. Попередньо, загинуло двоє людей.