У Німеччині викрили постачання заборонених верстатів до Росії

Джерело: SWR

Попри запроваджені проти Росії санкції, до цієї країни продовжують надходити німецькі верстати, котрі можуть використовуватися для виробництва боєприпасів або комплектуючих для транспортних засобів, мовиться в оприлюдненому розслідуванні німецької телекомпанії.

У 2023 році Росія в обхід санкцій отримала понад 300 автоматизованих верстатів із комп’ютерним управлінням від німецьких виробників, дізналися журналісти з документів митниці. За словами авторів матеріалу, без цих верстатів нині “практично немислиме” виробництво автомобілів, літаків, а також боєприпасів.

Лані аналітикині Ради економічної безпеки України Олени Юрченко свідчать, що 80% верстатів в Росії зараз використовуються для військового виробництва.

За допомогою машин з ЧПУ вони можуть виробляти набагато швидше і точніше, що вкрай важливо особливо у збройовій сфері. Зрештою це дозволяє їм виробляти ще більш смертоносну зброю. А Німеччина є лідером з виробництва цих верстатів і має частку на російському ринку до 30%, – наголосила експертка.

Як з’ясувалося, німецька продукція активно використовується компаніями, що забезпечують російську армію двигунами та деталями для літаків та ракет. Серед цих фірм – “КамАЗ”, НДР, “Індустріальні рішення”, “Парсек”.

Журналісти встановили понад 30 німецьких виробників, чиї верстати минулого року експортували до Росії. Багато з цих компаній базуються на федеральній землі Баден-Вюртемберг, відомої великою кількістю машинобудівних фірм. Серед них – компанії Walter Maschinenbau з Тюбінгена, Vollmer з Бібераха, Fein GmbH зі Швебіш-Гмюнда, Heller з Нюртінгену тощо.

Приблизно у двох третинах випадків обладнання з ФРН було завезено до Росії через Туреччину. Деякі з турецьких посередників мають прямі зв’язки з РФ, тоді як інші навіть започаткували російські підприємці.

Своєю чергою, німецькі компанії заявили, що дотримуються санкцій проти Москви і не знають, як їхні верстати опинилися в Росії.

Тим часом експерт із санкцій Беньямін Гільгеншток із Київської школи економіки вважає, що німецькі компанії справді не завжди знають, куди відправляється їхня продукція, але вони “однозначно могли б це з’ясувати, якби спробували”. Експерт закликав уряд ФРН посилити для компаній зобов’язання щодо контролю ланцюжків постачання своєї продукції та посилити заходи проти обходу санкцій.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.

Російські війська атакували керованою авіабомбою територію Сумської громади. Попередньо, загинуло двоє людей.