Литва інвестує 10 мільйонів євро у виробництво ракети-дрона «Паляниця»
Джерело: Міністерство оборони України
Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.
У Міністерстві оборони України переконані, що прямі інвестиції виробнику працюватимуть швидше, ніж інші формати допомоги.
“Ми заохочуємо партнерів до інвестицій у наше власне виробництво далекобійної зброї. Інвестиції за прикладом “данської моделі” працюватимуть набагато швидше, а ворог вже незабаром побачить наслідки”, – зазначив заступник міністра оборони Сергій Боєв.
Заступниця міністра національної оборони Литви Моніка Корольовієнє заявила, що країна залишається відданим партнером України і хоче надавати допомогу найбільш ефективно.
“Інвестиції мають працювати, тому ми шукаємо найпрактичніше застосування для них”, – сказала вона.
Найближчим часом очікується також візит міністра оборони Литви Лаурінаса Кащунаса до України.
- 24 серпня оборонці України вперше використали ракету-дрон “Паляниця” для удару по російських силах.
- Українська компанія побудує в Литві завод із виробництва вибухових речовин нового покоління, зокрема RDX (гексогену), що сприятиме зміцненню обороноздатності України, Литви та Європи загалом.
- Литва та Швеція спільно виділили 22 мільйони євро на закупівлю пікапів та вантажівок для розмінування України. Литва надасть 15 мільйонів євро, тоді як Швеція – 7 мільйонів євро.
- 28 вересня Міністерство оборони Литви оголосило про передачу нової партії військової допомоги Україні.
- 26 червня президент Литви Гітанас Науседа повідомив, що країна виділить не менш 0,25% ВВП на підтримку безпеки та оборони України.
Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.
Російська делегація на чолі з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко напередодні прибула до Швейцарії для участі у Шостій Всесвітній конференції спікерів парламентів та інших заходах Міжпарламентського союзу.
28 липня слідчий суддя ВАКС обрав власниці двох компаній – постачальниць продуктів харчування для Збройних Сил України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.