Rheinmetall завершує зведення другого заводу в Україні – Рютте

Джерело: NATO

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

Німецька компанія Rheinmetall щойно відкрила перший завод в Україні, і скоро буде добудований другий завод. Також з 2022 року Rheinmetall значно збільшила виробництво боєприпасів, – додав Рютте.

Генсек наголосив на важливості міжнародної співпраці для підтримки України, додавши, що НАТО продовжує співпрацювати з ЄС та іншими партнерами з метою реалізації безпеки громадян.

Зауважимо, у липня Rheinmetall оголосив, що отримав розпорядження українського уряду про початок будівництва заводу з виробництва боєприпасів в Україні. Початкове замовлення “охоплює повне технічне оснащення заводу до введення в експлуатацію”.

Раніше Rheinmetall заявляв, що планує відкрити щонайменше чотири заводи в Україні.

Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.

1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.