У Києві не здетонували два російських дрони після падіння
Джерело: пресслужба поліції Києва
Внаслідок ранкового масованого російського обстрілу столиці на дах приватного домоволодіння та пустир впали два безпілотники противника, які не вибухнули. Правоохоронці розрядили бойові частини БпЛА.
Під час атаки РФ на Київ, на дах приватного домоволодіння впав ворожий безпілотник, який не здетонував. На місце події негайно виїхали вибухотехніки столичного главку поліції, які обережно розрядили у літальному апараті бойову частину та зняли його з даху, – мовиться у повідомленні.
Також ще один БпЛА ворога впав на територію пустиря та так само не вибухнув. Вибухотехніки поліції також його розрядили.
У поліції нагадали громадянам: у разі виявлення будь-яких вибухонебезпечних або підозрілих предметів – не зволікайте та одразу телефонуйте до поліції.
Раніше у Запорізькій області місцеві жителі одного з районів знайшли нерозірваний вибухонебезпечний предмет на території дачного кооперативу. Сапери ДСНС прибули на виклик та знищили небезпечну знахідку.
Також на Сумщині вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину російської ракети Х-59.
Також на Вінниччині піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України знищили бойову частину ракети Х-101.
Окрім того, на Сумщині вибухотехніки поліції знищили 500-кілограмову авіабомбу росіян з універсальним модулем планерування і корекції.
Виявлена авіабомба впала в одному з сіл Охтирського району, неподалік від кордону. Після влучання в будинок, вона пробила дах, стіни, проорала двір та зупинилася поряд із господарською будівлею. На щастя, не вибухнула.
Зауважимо, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні кількість піротехніків ДСНС зросла втричі – з 600 до 1 700 осіб. У МВС зазначили, що, з огляду на рівень замінування України, кількість піротехніків збільшуватиметься і надалі.
З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 464 тисячі вибухонебезпечних предметів, в тому числі 3 145 авіаційних бомб. Робота зі знешкодження вибухонебезпечних предметів продовжується і в зимовий період, однак може дещо обмежуватися залежно від погодних умов.
Основними районами виконання піротехнічних робіт є Донеччина, Миколаївщина, Харківська область, Херсонська область. Крім того, роботи також проводяться і на Сумщині, Чернігівщині та Київщині.
- З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.
- Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк розповів, що Міноборони покращує якість та швидкість розмінування, оскільки “лише на очищені території повернуться люди, бізнес, робота і нормальне життя”.
- Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас висловив вдячність главі Міноборони оборони Греції Нікосу Дендіасу у Вільнюсі за приєднання до коаліції з розмінування України.
- Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
- Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном закликав Туреччину до співпраці у розмінуванні територій.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.