Шольц виключив будь-які переговори щодо України без її участі
Джерело: DW
Рішення щодо закінчення війни можна знайти виключно спільно з Україною, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц за підсумками неформального саміту ЄС у Будапешті.
Україна зазнала нападу. Вона прийняла рішення бути європейською державою, державою, що входить до Європейського Союзу і поділяє його цінності демократії та верховенства закону, – зазначив Шольц.
За словами канцлера, на саміті були висловлені різні думки щодо подальшої підтримки Києва, наприклад, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступав проти постачання зброї Україні. Однак для багатьох інших країн ЄС підтримка Києва є пріоритетом, наголосив канцлер.
Він також додав, що в ЄС вже створені умови для надання Києву кредитів на 50 млрд доларів.
У межах саміту Шольц також прокоментував внутрішньополітичну кризу в Німеччині, яка ознаменувалась розвалом правлячої коаліції. Він висловив готовність до компромісного рішення щодо дострокових виборів до бундестагу, закликавши “обговорити цю дату наскільки можна спокійно”.
- Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що країни-члени Європейського Союзу досі не досягли єдиного рішення щодо перенесення тренувальної місії Євросоюзу для українських військових (EUMAM Ukraine) на територію України.
- Канцлер Німеччини на дебатах у Бундестазі 16 жовтня назвав повномасштабну війну Росії проти України “імперіалістичним божевіллям”, тоді як російських військових – “жертвами” цього божевілля.
- Олаф Шольц заявив, що німецькому суспільству недостатньо пояснили важливість підтримки України. Він зауважив, що у країні дедалі частіше ставлять під сумнів доцільність надання допомоги українцям, особливо під час громадських обговорень у східних і західних регіонах Німеччини.
- Німеччина планує припинити постачання важкої військової техніки для Збройних сил України, повідомляють ЗМІ.
Протягом минулої доби, 13 листопада, по всій лінії фронту відбулось 161 бойове зіткнення.
Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 13 листопада. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.