Шольц виключив будь-які переговори щодо України без її участі
Джерело: DW
Рішення щодо закінчення війни можна знайти виключно спільно з Україною, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц за підсумками неформального саміту ЄС у Будапешті.
Україна зазнала нападу. Вона прийняла рішення бути європейською державою, державою, що входить до Європейського Союзу і поділяє його цінності демократії та верховенства закону, – зазначив Шольц.
За словами канцлера, на саміті були висловлені різні думки щодо подальшої підтримки Києва, наприклад, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступав проти постачання зброї Україні. Однак для багатьох інших країн ЄС підтримка Києва є пріоритетом, наголосив канцлер.
Він також додав, що в ЄС вже створені умови для надання Києву кредитів на 50 млрд доларів.
У межах саміту Шольц також прокоментував внутрішньополітичну кризу в Німеччині, яка ознаменувалась розвалом правлячої коаліції. Він висловив готовність до компромісного рішення щодо дострокових виборів до бундестагу, закликавши “обговорити цю дату наскільки можна спокійно”.
- Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що країни-члени Європейського Союзу досі не досягли єдиного рішення щодо перенесення тренувальної місії Євросоюзу для українських військових (EUMAM Ukraine) на територію України.
- Канцлер Німеччини на дебатах у Бундестазі 16 жовтня назвав повномасштабну війну Росії проти України “імперіалістичним божевіллям”, тоді як російських військових – “жертвами” цього божевілля.
- Олаф Шольц заявив, що німецькому суспільству недостатньо пояснили важливість підтримки України. Він зауважив, що у країні дедалі частіше ставлять під сумнів доцільність надання допомоги українцям, особливо під час громадських обговорень у східних і західних регіонах Німеччини.
- Німеччина планує припинити постачання важкої військової техніки для Збройних сил України, повідомляють ЗМІ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.