Южаніна розкритикувала проєкт Держбюджету за зростання видатків на фінансові інституції

Джерело: Ніна Южаніна/Телеграм

Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

На тлі складної економічної ситуації уряд планує збільшити видатки на Міністерство фінансів, Рахункову палату, Держаудитслужбу, податкову та митну служби, НАЗК, а також Агентство з управління державним боргом.

Зокрема, Южаніна виокремили дані щодо видатків на наступний рік, котрі становитимуть майже на 6,2 мільярда гривень більше порівняно з 2024 роком. Серед найбільш суттєвих збільшень:

  • Рахункова палата — +689 млн грн (+135%);
  • Державна митна служба — +1,9 млрд грн (+28%);
  • Державна податкова служба — +3,2 млрд грн (+26%).

Народна обраниця акцентує на тому, що фінансування цих органів зросло ще на етапі першого читання, а до другого воно знову збільшилось. Наприклад, видатки на Рахункову палату зросли на 100% між першим і другим читанням проєкту бюджету.

Южаніна ставить під сумнів доцільність таких витрат, особливо у випадку Державної податкової служби, де збільшення бюджету на майже 2 мільярди гривень вважає надмірним на тлі заяв про оптимізацію структури.

Окрім того, управління державним боргом наступного року теж стане дорожчим майже вдвічі – на 189% зросло фінансування цього Агентства проти видатків 2024 року.

За рахунок яких надходжень так широко живете? Просто бенкет у чуму, – написала Южаніна.

Вона закликала уряд врахувати суспільні очікування щодо соціальної справедливості та ефективного управління бюджетними коштами.

Зауважимо, раніше лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко заявив, що бюджет на 2025 рік поданий до другого читання, не відповідає потребам оборони та соціальних гарантій і потребує значних змін, зокрема перерозподілу коштів на ЗСУ та національну безпеку.

Раніше Южаніна застерегла, що Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив пропозицію щодо зарахування військового збору до спеціального фонду, кошти якого мали б скеровувати виключно на сектор безпеки та оборони.

Також вона акцентувала, що у 2025 році на зарплати прокурорам все ж таки погодили виділити додаткових 1,7 млрд з бюджету.

Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.

Пізно ввечері 14 листопада російські війська знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Внаслідок обстрілу є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура.

Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.

Жителі села Ольгівка Курської області поскаржилися главі РФ Володимиру Путіну на труднощі, що виникли після евакуації, і закликали “завершити цю прокляту війну, яка забрала безліч безневинних життів”.

Партизанський рух АТЕШ поінформував про посилення російськими військами оборонних споруд у Севастопольських бухтах. Ворог планує повернути кораблі Чорноморського флоту.