Масований удар по історичному центру Одеси: росіяни пошкодили 25 пам’яток архітектури
Джерело: глава Одеської ОВА Олег Кіпер в Telegram.
Внаслідок російської масованої атаки історичного центру Одеси пошкоджено 25 пам’яток архітектури. Зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор.
Інформація про 25 пам’яток надана станом на 14:00. Нині спеціалісти продовжують працювати на місці ракетних ударів. Було пошкоджено пам’ятки будівлі XIX-XX століть:
- Будинок Чижевича;
- Будинок Папудової;
- Будинок Заблудовського;
- Будинок Гагаріна;
- Будинок Януша;
- Будинок Жданової;
- Будинок Рассель дель Турко;
- Будинок Масса;
- Особняк Манук-Бея;
- Будинок Ковалевського
- Будинок Порро;
- Будинок Машевського та інші.
“Росіяни навмисно спрямували свої ракети на історичний центр Одеси, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО! Все, що змореною працею створювалося великими архітекторами знищується зараз цинічними нелюдами”, — зазначив Кіпер.
Заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба наголосив, що всього пошкоджено 44 будівлі в Одесі.
“Окупанти, прикриваючись “православ’ям”, зруйнували відомий на весь світ Спасо-Преображенський кафедральний собор. Як “совєти” колись, так РФ сьогодні вкотре знищує цю будівлю”, — зазначив він.
Довідка. Спасо-Преображенський кафедральний собор започаткували як проєкт у 1794 році, а в 1795 було закладено перший камінь. У 1936 році за часів сталінського терору його було зруйновано. Спершу казали про те, що собор було підірвано, але на початку 2000-х років, коли почалася його реставрація, архітектори виявили цілий фасад. З’ясувалося, що собор спершу розграбували, оскільки він був фанерований, а підлоги викладені плитами мармуру і граніту. Після цього його розібрали по камінчику.
Радянська влада на місці собору влаштувала розважальне місце, а на місці головного вівтаря — туалет. Під час заступництва академіка Володимира Філатова на місці вівтаря встановили фонтан з великою мармуровою вазою у вигляді квітки.
Собор остаточно відновили у 2005 році. Фонтан перенесли на місце першого міського фонтану на Соборній площі.
- У ніч на 23 липня росіяни завдали масованого удару по історичному центру Одеси. Одеська міська рада після консультацій з фахівцями МКІП працює над документуванням воєнних злочинів РФ.
- Внаслідок російського масованого удару у ніч на 23 липня в Одесі загинув чоловік 1974 року народження. Його посікло осколками.
- Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що бомбардуваннями Одеси Росія намагається повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. Росіяни прагнуть через акт залякування нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування “зернового коридору”.
- Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель засудив російське бомбардування Одеси у ніч на 23 липня. Він назвав останні удари РФ по історичному центру воєнним злочином.
Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.
Росія використовує північнокорейських солдатів і зброю з Ірану, а це означає, що Третя світова війна вже почалася, заявив лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко під час Політичної асамблеї Європейської народної партії на Мальті.
Адміністрація Джо Байдена активно посилює військову підтримку України напередодні інавгурації Дональда Трампа, що може зміцнити позиції новообраного президента США у переговорах щодо закінчення війни.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.