У Міжнародний день боротьби з корупцією викрили суддів на вимаганні мільйона доларів

Джерело: САП

У Міжнародний день боротьби з корупцією НАБУ спільно з САП заявили про викриття суддів на вимаганні 1 млн доларів.

Антикорупційні органи повідомили про підозру чинному та колишньому головам Господарського суду однієї з областей. За даними слідства, вони вимагали від представника приватної компанії хабар у розмірі 1 млн доларів.

НАБУ додає, що це перше викриття керівника спеціалізованого суду загальної юрисдикції антикорупційними органами.

За даними слідства, за ці гроші вони обіцяли забезпечити ухвалення потрібних рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, а також «запобігти замовному вбивству викривача».

НАБУ і САП повідомляють, що задокументували передачу частини хабаря у сумі 75 тисяч доларів.

Нині триває розслідування.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.

Довідка. 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

Цей день є важливим нагадуванням про глобальну скоординовану відповідь явищу корупції, що підриває основи суспільного договору та сталого розвитку.

Для України боротьба з корупцією є не лише стратегічним пріоритетом, а й питанням національної гідності. Це щоденна праця, що вимагає рішучості, професіоналізму та відданості. Викриття складних схем, притягнення до відповідальності впливових осіб, адаптація до нових викликів – усе це є невід’ємною частиною зусиль задля зміцнення верховенства права, побудови прозорої та сильної держави.

Міжнародний день боротьби з корупцією також є нагодою вшанувати внесок тих, хто невпинно працює для досягнення цих цілей і об’єднав зусилля заради спільної мети – створити суспільство, у якому чесність, громадянська гідність та юридична справедливість лежать в основі всього.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.