Україна вироблятиме ракети, здатні атакувати Москву – The Economist
Джерело: The Economist
Українські інженери створили нову крилату ракету “Трембіта”, яка здатна досягти Москви.
Розробка тривала близько півтора року й здійснювалася в гаражі. Нині ракета має пройти фінальні польові випробування, після чого розпочнеться її серійне виробництво.
“Трембіта” — сучасна крилата ракета, що використовує аналог імпульсного реактивного двигуна, вперше застосованого у німецькій V-1 у 1944 році. Базова модель ракети здатна долати відстань до 200 км на швидкості 400 км/год, тоді як вдосконалена версія матиме дальність, достатню для ураження стратегічних об’єктів у Москві.
Нова ракета з боєголовкою масою 20–30 кг коштуватиме близько $15 тисяч, що є порівняно недорого. Завдяки низькій вартості “Трембіта” може використовуватися Збройними силами України для виснаження протиповітряної оборони Росії.
Дешеве виробництво може також зацікавити західних партнерів. Джерело, близьке до української оборонної промисловості, назвало такий варіант найкращим способом розширення виробництва для України в умовах браку фінансування.
В Україні не бракує ідей, але диявол завжди ховається в їх реалізації, — зауважило джерело.
Високопосадовець СБУ повідомив, що для масового виробництва далекобійних ракет країні знадобиться щонайменше рік.
Восени міністр оборони Рустем Умєров заявив, що країна розробила “потужну ракетну програму” на три роки. Детальніше про неї він пообіцяв розповісти наприкінці 2024-го або на початку 2025 року. Україна, яка за радянських часів була лідером ракетної промисловості, вирішила відродити цю галузь, зокрема через обмеження на використання західних далекобійних ракет проти Росії.
Додамо, 6 грудня Зеленський повідомив, що Силам оборони передали першу партію нових ракет-дронів “Пекло”. Ракета “Пекло” вже мала п’ять бойових застосувань, серед яких були й успішні. Вона може розвивати швидкість до 700 км/год та має дальність 700 км.
Міністр стратегічних галузей Герман Сметанін повідомив, що ракету-дрон з нуля створив український виробник протягом року.
- Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що українська далекобійна ракета-дрон “Паляниця” вийшла у серійне виробництво.
- Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.
- Восени російські війська запустили по території України понад 6000 дронів і ракет, свідчать дані командування ВПС України. Це втричі більше, ніж влітку 2024 року, і в чотири рази більше, ніж восени 2023 року.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.
У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.