Українці проти виборів зараз, бо ми хочемо ті, яким довірятимемо — президент
Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю Лексу Фрідману
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.
Щобільше, глава держави сумнівається, що можна організувати виборний процес для переселенців за кордон, а також військових, не кажучи вже про тих, хто нині перебуває на окупованих територіях.
Що робити з мільйонами людей за кордоном, мільйонами на окупованих територіях і як проголосує мільйон військових? — зауважив Зеленський.
Нещодавно Зеленський відповідаючи на запитання, чи піде на другий президентський термін, зауважив, що досі не ухвалив остаточного рішення. Він розглядатиме балотування оптимістичніше, коли “зробить більше, ніж може” під час війни.
Не знаю, як закінчиться війна. Якщо я зроблю більше, ніж можу — тоді, напевно, дивитимусь на це рішення більш позитивно. Сьогодні для мене це не є метою, — пояснив Зеленський.
Також глава держави зазначив, що нині головною умовою виборів є скасування воєнного стану. А це, своєю чергою, залежить від результатів гарячої фази війни.
Якщо нам вдасться отримати закінчення гарячої стадії війни у сильній позиції для України — якщо ми це зробимо у нас залишиться сильна армія, сильний пакет зброї, гарантії безпеки — можна думати про те, щоби скасувати воєнний стан в Україні. А якщо не буде воєнного стану, то далі вже справа за парламентом, — додав він.
Раніше ЗМІ поінформували, що Зеленський нібито розглядає можливість проведення виборів у 2025 році на тлі падіння його рейтингів.
Тоді як голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що Володимир Зеленський прагне провести президентські вибори після закінчення війни, щоб усі громадяни, включно з військовими та біженцями, могли взяти участь у голосуванні.
- Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, 72% українців не підтримують проведення виборів до кінця війни.
- Згідно з опитуванням, половина українців вважають, що Президент Володимир Зеленський не виконав усіх своїх передвиборчих обіцянок.
- У ЗМІ зазначають, що президент України Володимир Зеленський повинен визнати те, що попри повномасштабну війну Україні необхідно провести вибори.
- Американська розвідка повідомила, що Росія посилила дезінформаційні операції щодо Президента України Володимира Зеленського з метою поставити під сумнів його легітимність.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.