На окупованих територіях росіяни використовують дітей як донорів крові
Джерело: Ukraine Media Center Odesa.
Адвокатка та директорка ГО “Східна правозахисна група” Віра Ястребова заявила, що російські окупанти використовують дітей на тимчасово окупованих територіях як донорів крові. Процес, зазвичай, відбувається примусово.
Вона наголосила, що росіяни ускладнюють життя неповнолітнім не тільки тим, що їх незаконно депортують.
“Фактично ця процедура відбирання крові є примусовою. Жодної думки батьків не питається з цього приводу”, – зауважила директорка громадської організації.
Вона наголосила, що цей процес централізовано, і його причиною є санітарні втрати росіян на фронті. У дітей відбирають кров, оскільки у медичних закладах на ТОТ нині її дефіцит.
“Отже, фактично тих дітей, які ще залишаються в родинах – їх використовують в інших спосіб. Треба розуміти, що це кричуще порушення норм права, і, взагалі, такі дії наражають на небезпеку життя і здоров’я цих дітей, в яких цю кров відбирають”, – зауважила Віра Ястребова.
- За інформацією Центру національного спротиву, російські загарбники на тимчасово окупованих територіях грабують шкільні музеї. Зокрема окупанти вилучають експонати, що стосуються історії України.
- На тимчасово окупованих територіях Херсонської області росіяни займаються мілітаризацією української молоді, аби надалі вони воювали проти України.
- За інформацією ЦНС, росіяни на тимчасово окупованих територіях України відмовляють у виплатах українським породіллям, які не хочуть оформляти російський паспорт.
- На тимчасово захоплених територіях Запорізької області представники окупаційної адміністрації чинять психологічний тиск на освітян, які відмовились працювати на окупаційну владу.
- Російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у Росію. Відтак, протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з Антрацитівського району тимчасово окупованої території Луганської області до “козачого кадетського корпусу” у Республіці Калмикія Російської Федерації.
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.
13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко спорядив три комплекси протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ” військовим, котрі нині виконують бойові задачі на різних напрямках фронту.
У середу, 23 квітня, США, Україна, Велика Британія та Франція проведуть переговори у Лондоні. Зустріч анонсував президент Володимир Зеленський після розмови з главою британського уряду Кіром Стармером.