Латвія закупить 42 БМП ASCOD через загрози з боку РФ
Джерело: Delfi
Латвія продовжує нарощувати озброєння на тлі війни РФ проти України. Міністерство оборони країни підписало контракт із компанією General Dynamics на закупівлю 42 бойових машин піхоти типу Ascod вартістю 373 млн євро.
Перші постачання очікуються у 2026 році.
Латвія має спільний кордон із Росією та її найближчим союзником – Білоруссю. У країні, що є членом ЄС і НАТО, російсько-українська війна розглядається як пряма загроза національній безпеці. У зв’язку з цим латвійський уряд суттєво збільшив військові витрати для зміцнення власних Збройних сил.
Додамо, Естонія, Латвія та Литва зміцнюють тисячокілометрову ділянку своїх кордонів, найбільш відкриту у військовому плані східного флангу НАТО.
Раніше посли країн Балтії заявили, що НАТО має бути готове до того, що Росія розпочне “екзистенційну” війну проти країн Балтії, “замасковану хуртовиною дезінформації”.
Довідка. БМП ASCOD (Austrian Spanish Cooperative Development) – бойова машина піхоти, що перебуває на озброєнні військ Австрії, Іспанії, Великобританії, США та Філіппін. Вона оснащена автоматичною гарматою калібром 30-мм, кулеметом та протитанковою зброєю. Екіпаж БМП складається з трьох осіб, вона перевозить ще шістьох солдатів у повному бойовому оснащенні. Нові бойові машини піхоти замінять гусеничні бронемашини CVR(T), які НВС придбали у Великобританії.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.
Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.