Житомирська компанія постачала газові котли військовим санаторіям РФ

Джерело: СБУ, Офіс генпрокурора

Служба безпеки України викрила житомирську компанію, що продавала вітчизняні системи опалення для потреб міноборони Росії.

Встановлено, що з травня 2022 року український виробник приховано продавав продукцію російським підприємствам, які співпрацюють з урядовими структурами РФ.

Зловмисники налагодили схему передачі опалювального обладнання через фірми-посередники в Молдові, Білорусі та Казахстані. Кінцевим отримувачем було російське підприємство у м. Білгород, яке надалі постачало продукцію до установ РФ. Зокрема, йдеться про центр тимчасового утримання іноземних громадян при МВС РФ та санаторій міністерства охорони здоров’я РФ, де проходять реабілітацію російські окупанти.

Фігуранти переправили до Росії декілька партій українських систем обігріву на загальну суму 65 млн гривень.

До організації оборудки причетний керівник відділу збуту житомирської компанії. Йому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки, зокрема дружини фігуранта – власниці житомирського підприємства.

1 лютого на автозаправній станції в Пирятині на Полтавщині застрелили військовослужбовця Полтавського районного ТЦК та СП. Ця ситуація привернула увагу російського пропагандиста Соловйова, який процитував нардепку Безуглу, яка заявила, що такі інциденти є результатом недовіри до військових структур.

Військовий розповів про відсутність симулятора для FPV-дронів, окрім російського. У відповідь на його звернення відгукнулись розробники популярного симулятора для цивільних дронів.

Адміністрація президента США Дональда Трампа звільнила групу прокурорів, які працювали над кримінальними справами щодо подій 6 січня, і вимагала розкрити імена агентів ФБР, залучених до цих розслідувань, з метою їх відсторонення з посад.

Слідчі Служби безпеки України зібрали масштабну кількість доказів проти російського бізнесмена, який виробив і поставив до збройних сил РФ понад 13 тисяч ударних безпілотників “Герань”, що є російською адаптацією іранських “Шахедів”.

Аналітики проєкту DeepState заявили, що російська армія минулого місяця захопила 325 квадратних кілометрів території України. Це найнижчий показник із серпня 2024 року.