Вплив шоколаду на серце: що кажуть наукові дослідження

Джерело: Health

Протягом століть шоколад вважався не лише смачним, а й корисним для здоров’я, зокрема для серця. Сьогодні науковці продовжують вивчати вплив шоколаду на серце, але результати досліджень залишаються неоднозначними.

Головним інгредієнтом шоколаду є насіння какао-дерев. Ці насіння багаті на флавоноли — рослинні сполуки, що належать до групи поліфенолів. Флавоноли відомі тим, що знижують ризик розвитку серцевих захворювань і діабету.

Саме тому багато досліджень впливу шоколаду на здоров’я серця зосереджено на екстракті какао або чорному шоколаді, що містить щонайменше 70% какао. Цей шоколад має більше флавонолів, ніж молочний чи білий.

У дослідженні COSMOS (Дослідження результатів використання какао-добавок і мультивітамінів), вивчалося, що відбувається, коли одна група з понад 10 000 учасників протягом 3,6 років приймає 500 міліграмів флавонолів какао, а інша група, такого ж розміру, приймала плацебо. Учасники не знали, які саме капсули вони приймають.

Дослідники встановили, що учасники, які приймали добавки, мали на 27% менше випадків смертей від серцево-судинних захворювань. Однак вони також зазначили, що цей зв’язок потребує подальших досліджень.

Дослідження, проведене в січні 2024 року, показало, що для людей європейського походження споживання темного шоколаду може знизити ризик розвитку високого кров’яного тиску та венозної тромбоемболії — стану, коли в венах утворюються тромби.

Аналіз, проведений у червні, також встановив, що регулярне вживання темного шоколаду або какао в капсулах протягом хоча б місяця може сприяти зниженню артеріального тиску, а також рівня холестерину та глюкози в крові натщесерце.

Не всі дослідження показали позитивні результати. Дослідження COSMOS виявило, що екстракт какао лише незначно знижує ризик серцевого нападу та інсульту. Крім того, січневе дослідження не підтвердило, що шоколад зменшує ймовірність інших серцево-судинних проблем, таких як інсульт, серцева недостатність, ішемічна хвороба серця та фібриляція передсердь.

Деякі дослідження вивчають зв’язок між здоров’ям серця та добавками какао або дуже темним шоколадом, але вплив інших типів шоколаду досліджено менше.

“Але ще менш імовірно, що ваші стандартні шоколадні цукерки принесуть користь серцю”, – сказала лікарка- дієтолог Мішель Рутенштейн.

Білий шоколад не містить какао-бобів, а чорний і молочний шоколад можуть мати знижений вміст флавонолів через ферментацію та смаження, які зменшують їх кількість більш ніж у десять разів.

Як наслідок, оброблені шоколадні цукерки зазвичай не мають таких же корисних для серця властивостей, як какао в необробленому вигляді, – зазначила лікарка Рутенштейн.

Шоколадні цукерки, незалежно від типу, містять цукор, жир і калорії, що можуть погіршити здоров’я серця при надмірному споживанні.

“Надмірне споживання будь-яких шоколадних цукерок, особливо з високим вмістом доданих цукру і жирів, як, наприклад, багатьох комерційно доступних шоколадних цукерок, може сприяти підвищенню рівня холестерину та іншим проблемам зі здоров’ям”, – зазначила Рутенштейн.

Проте, немає нічого поганого в тому, щоб ласувати шоколадом, якщо його вживати в помірних кількостях і разом зі збалансованою дієтою, багатою на фрукти, овочі та інші корисні продукти, сказав лікар-кардіолог Маджид Басіт.

“Здоров’я серцево-судинної системи досягається здоровою їжею, активними фізичними вправами та повноцінним сном”, – зазначив він.

Серферу Алессандро “Ало” Слєбіру, мешканцю Санта-Крус (штат Каліфорнія, США), вдалося піймати рекордну 32-метрову хвилю в місці для серфінгу Mavericks біля затоки Half Moon Bay.

Спецпредставник президента Дональда Трампа на Близькому Сході залишає Росію спільно із Марком Фогелем – американським вчителем, якого США визнали “неправомірно ув’язненим”. Про це у вівторок заявив радник з національної безпеки Майк Волц.

У США 9 лютого пройшла фінальна гра сезону в професійному американському футболі (НФЛ), відома як Супербоул, під час якої показали тизер-трейлер майбутньої спортивної драми “Формула-1”.

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.