У Латвії готові експортувати українське зерно через власні порти
Джерело: Delfi.
Міністр з питань сільського господарства Латвії Дідзіс Шміц заявив, що експорт українського зерна через латвійські порти “не є неможливим сценарієм”.
На його думку, експорт через Балтійський коридор – завдання непросте, а доставити зерно в Латвію буде складним викликом для логістів, однак це не є неможливим.
За словами Дідзіса Шміца, потужності балтійських портів дозволяють експортувати зерно з України, а головна складність – різна ширина залізничних колій, проте вантаж можна досить швидко перевантажити з одного поїзда на інший.
“Звичайно, потрібно порахувати на калькуляторі. Зрозуміло, що буде складно і дорого, але якщо немає інших рішень, то коридор через країни Балтії – таке рішення”, – резюмував міністр сільського господарства Латвії.
Додамо, що раніше міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсбергіс повідомив, що країни Балтії готові надати потужності п’яти великих портів на власній території у межах безпечного експорту українського зерна на світові ринки.
Варто зазначити, що країни надіслали офіційне звернення до Єврокомісії з проханням скористатися Балтійським шляхом для вирішення проблем, що виникли після виходу Росії з “Чорноморської зернової ініціативи”.
- 25 липня Кремль заявив, що Росія не повернеться до “Чорноморської зернової ініціативи” та відхилив заклик Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша повернутися до неї.
- На думку британських розвідників, вихід РФ з “Чорноморської зернової ініціативи” та наслідки російсько-української війни загалом майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
В умовах повномасштабної війни, активна фаза якої не припиняється, зникнення бійців на полі бою стають…
Після повномасштабного вторгнення тисячі українок вимушені були рятувати своїх дітей, виїжджаючи за кордон. Одна з них Олександра Нікітіна, яка не лише евакуювала трьох дітей, але й вступила до Лондонської школи економіки, дослідила унікальність українського волонтерства та заснувала проєкт «Втомлена». В інтерв’ю «Буквам» вона розповідає про шлях від Криму до створення фундаменту для майбутніх змін у країні.
Українська влада неодноразово заявляла, що контракт про транзит російського газу не планують продовжувати після завершення його дії у 2025 році. Це, за словами Bloomberg, може призвести до того, що у РФ з’являться нові мішені в Україні.
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомив, що українські БпЛА можуть завдавати ударів по цілях, розташованих на відстані до двох тисяч кілометрів.
Бійці 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” разом із сусідніми підрозділами відбили один з наймасштабніших штурмів останнім часом на Бахмутському напрямку в районі села Кліщіївка.